Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Designér Rony Plesl má nový ateliér v Karlíně. Rekonstruoval ho architekt Pleskot

Design

  5:33
Praha - Industriální prvky a čisté linie. Přední český architekt Josef Pleskot dokončil rekonstrukci prostoru s klenutými stropy v pražském Karlíně. Vytvořil z něj ateliér pro designéra Ronyho Plesla.

Přední český architekt Josef Pleskot dokončil rekonstrukci prostoru s klenutými stropy v pražském Karlíně. Vytvořil z něj ateliér pro designéra Ronyho Plesla. foto: AP studio

Rony Plesl

„Zásadní proměna prostoru tkví v razantní vestavbě a v rozhodnutí jejího umístění do centra dispozice. Vestavba je důsledná od podlahy po strop. Je to takový divný hybrid – stroj, který v sobě ukrývá dutiny, výřezy, otvory, absorbuje i technické funkce. Vestavba také schovává rušivou instalační šachtu a novodobé betonové sloupy, které staticky posilují původní litinové sloupy,“ uvádí architekti z Pleskotova AP studia. 

Prostor slouží jako malá galerie designérových prací, ale jsou zde vystavena i další umělecká díla a předměty od dalších českých tvůrců. Pracovna designéra Ronyho Plesla se nachází nahoře v patře. Rekonstrukce se nyní uchází o Českou cenu za architekturu 2020. 

Přední český architekt Josef Pleskot dokončil rekonstrukci prostoru s klenutými...
Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...