Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: dřevěná knihovna, svítidlo se vzkazy a doplňky ze starožitnictví

Staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Designérka Veronika Stuedlein říká hned na začátku, že nejlépe se cítí v obýváku. Má ho prostě nejraději a tráví tu nejvíce času. A to i proto, že tu ráda odpočívá. „To je moje odpočinková zóna a díky propojení s kuchyní zároveň i centrum všeho dění,“ usmívá se.

Doma má ale ze všeho nejraději atmosféru. „Ten pocit domova, který tady mám díky Maxovi a Floriance. V celém bytě se odráží jejich (a moje) přítomnost a osobnost,“ říká designérka. 

Doplňky do bytu nejčastěji kupuje na internetu, ve starožitnictvích, na marketech, v kamenných designových obchodech, ale i hodně v Ikea. „Obrazy jsou pořízeny z aukcí nebo galerií. Velkou dřevěnou knihovnu vyrobil Max sám, stejně jako svítidlo se vzkazy, u kterého se inspiroval designérem Ingo Maurerem,“ doplňuje. 

Ložnice
Nad jídelním stolem visí velmi originální lustr

Věci u popelnice sbírá ráda, neboť říká, že má ráda kombinování starého s novým. „Ale mám pocit, že doba, kdy se válely u popelnic zajímavé kousky, už je pryč,“ povzdychne si. 

A úplně nejoblíbenější kousek, který má doma? „Asi staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je kdysi koupil v jednom antiku v Tokiu a my je teď používáme jako květináče. Z novějších věcí jsem si teď zamilovala zelené křeslo z Bonami,“ uzavírá rozhovor. 

Designérka Veronika Stuedlein
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.