Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Jak bydlí designéři: dřevěná knihovna, svítidlo se vzkazy a doplňky ze starožitnictví

Staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Designérka Veronika Stuedlein říká hned na začátku, že nejlépe se cítí v obýváku. Má ho prostě nejraději a tráví tu nejvíce času. A to i proto, že tu ráda odpočívá. „To je moje odpočinková zóna a díky propojení s kuchyní zároveň i centrum všeho dění,“ usmívá se.

Doma má ale ze všeho nejraději atmosféru. „Ten pocit domova, který tady mám díky Maxovi a Floriance. V celém bytě se odráží jejich (a moje) přítomnost a osobnost,“ říká designérka. 

Doplňky do bytu nejčastěji kupuje na internetu, ve starožitnictvích, na marketech, v kamenných designových obchodech, ale i hodně v Ikea. „Obrazy jsou pořízeny z aukcí nebo galerií. Velkou dřevěnou knihovnu vyrobil Max sám, stejně jako svítidlo se vzkazy, u kterého se inspiroval designérem Ingo Maurerem,“ doplňuje. 

Ložnice
Nad jídelním stolem visí velmi originální lustr

Věci u popelnice sbírá ráda, neboť říká, že má ráda kombinování starého s novým. „Ale mám pocit, že doba, kdy se válely u popelnic zajímavé kousky, už je pryč,“ povzdychne si. 

A úplně nejoblíbenější kousek, který má doma? „Asi staré dřevěné nádoby z Japonska, sloužící původně k přenášení rýže. Max je kdysi koupil v jednom antiku v Tokiu a my je teď používáme jako květináče. Z novějších věcí jsem si teď zamilovala zelené křeslo z Bonami,“ uzavírá rozhovor. 

Designérka Veronika Stuedlein

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.