Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Léto se blíží. Designérka z Plove přichystala limitovanou edici s českými krystaly

Design

  5:12
Spoluprací módní značky Plove a společnosti Preciosa odstartovala v listopadu 2020 kampaň Unstoppable oslavující pohyb a jeho dynamiku. Speciálně pro ni vytvořila designérka a zakladatelka Pavlína Miklasová tři exkluzivní modely plavek a jeden pár sandálů osázených krystaly.

Designérka z Plove přichystala limitovanou edici s českými krystaly foto: PLOVE

„Nazvala bych to šperkařinou na látce. Záleželo na každém milimetru. Broušené kameny se na látku přenášejí ze speciální fólie. Na spodní straně obsahují lepidlo, které aktivuje teplo. Za pomocí speciálního lisu se k látce přes fólii přitlačí a zahřejí na příslušnou teplotu. Právě to zajistí, že krystaly na materiálu pevně drží,“ popisuje použitou technologii Miklasová. 

„Posazení kamenů i výběr barev plavkového materiálu jsem pečlivě promýšlela. Inspirace přitom vzešla hlavně ze samotných krystalů. Odráží světlo a jejich barevnost se mění při pohledu z různých úhlů. To ovlivnilo jejich finální selekci i výsledný motiv,“ dodává.

Designérka z Plove přichystala limitovanou edici s českými krystaly

Vedle kampaňové série se z kombinace plavkoviny a kamenů zrodila luxusní mini kolekce plavek s krystalovou aplikací Plove X Preciosa určená k prodeji. „Při navrhování nového designu je pro mě zásadní, zda bych danou věc sama nosila. Obecně mám ráda nadčasový design a vždy oceňuji autenticitu a kreativitu. Rozhodně se nebráním novým výzvám a práce s křišťálem je toho důkazem. Styl se neustále vyvíjí, sama se občas nechám překvapit něčím úplně odlišným,“ doplňuje Pavlína Miklasová.

PLOVE

Plove je součástí české designérské scény od roku 2015, kdy jej Pavlína Miklasová založila jako svůj školní projekt během studia pod vedením Liběny Rochové v ateliéru designu a obuvi na pražské UMPRUM. Od té doby sklízí její tvorba prestižní nominace i úspěchy na mezinárodních výstavách.

Dvoudílné plavky New Face jsou v prodeji za cenu 2 690 Kč.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat