Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Praha 3 představuje nový vizuální koncept. Stojí za ním dva mladí designéři

Nová vizuální identita Prahy 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová vizuální identita Prahy 3 | foto: Jakub Vaněk Studio

Výrazné, autentické a svébytné. Takové je nové logo a vizuální koncept městské části Praha 3. Vytvořili ho pro ni dva mladí designéři ze studia Jakuba Vaňka.

Styl vítězného návrhu od Jakub Vaněk Studio pracuje se symbolem „trojky“ v originálním pojetí. Porotu na vítězném návrhu zaujalo promyšlené a kvalitní zpracování, které zároveň obsahuje nadhled a smysl pro humor. Návrh vzešel z otevřené dvoukolové soutěžě. 

Nová vizuální identita Prahy 3
Papírové sáčky na psí exkrementy

„Návrhů se sešlo opravdu hodně. Na vítězi jsme se nakonec shodli jednomyslně. Oslovil nás svěží a zapamatovatelný styl i možnost další práce s tím nápadem. Moc mě těší, že jeho autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentně k naší městské části vztah,“ říká starosta Prahy 3 a jeden ze členů poroty Jiří Ptáček.

Nový jednotný vizuální styl měl za úkol nahradit stávající zastaralé logo, vnést do něj současnost a prezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je, tedy výrazná, autentická a svébytná. Bylo potřeba vytvořit komplexní systém, který sjednotí vizuální komunikaci městské části a bude snadno identifikovatelný a odlišitelný od ostatních obcí. 

Nová vizuální identita Prahy 3

„Hledali jsme silný grafický prvek, díky kterému bychom mohli prezentovat Prahu 3 jako místo setkávání. Zdůraznit jsme tedy chtěli sousedské/mezilidské vztahy. Zároveň i určitou hravost, aby logo bylo jednoduché a dál si žilo svým životem,“ říkájí designéři. Oba mají k „trojce“ kladný vztah. „Bydlíme za rohem na vinohradské dvojce, tak jsme na /II téměř denně a velice rádi,“ doplňují. 

Jakub Vaněk Studio

Designéři Jakub Vaněk, Barbora Micajová a vývojář Tomáš Frantík vytváří vizuální identity a webové prezentace pod hlavičkou Jakub Vaněk studio. Jejich cílem je spojení krásného a funkčního. Mezi jejich poslední projekty patří web pro Adama Mišíka, vizuální identita a web pro architektonické studio Seči, kulinářský projekt ZE MĚ, vizuální identita aromaterapeutky Aroma ateliér nebo přírodní kosmetiky VOONO.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.