10. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Spolupráce s designéry Botas svědčí. Chystá dva nové modely

Designblok 2010 - Botas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designblok 2010 - Botas | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Lifestylové botasky se letos rozšíří o dva nové modely. Obuvnická firma ze Skutče na Chrudimsku představí tradiční sportovní boty v nové kolekci. Zhruba v květnu by měly být nové přírůstky kolekce Botas 66 hotové.


"Nové modely vybereme asi z deseti návrhů. Bota se zásadně měnit nebude. Po pěti letech se nám podařilo získat po ochranné známce také ochranný tvar boty, kdo jej bude chtít kopírovat, bude mít s námi problém," uvedl Frabtišek Nestával z Botasu.


Ikony českého designu

Model známý jako Classic uvedl Botas na trh v roce 1966 a v 80. letech jej modernizoval. Velký úspěch zaznamenaly botasky v roce 2005, kdy se zařadily mezi 100 českých designérských ikon. O dva roky později botasky oživili studenti grafického designu Jan Kloss a Jakub Korouš. S návrhy vyhráli několik cen.

První kolekce podle jejich návrhu se začala prodávat v sezoně 2009/2010. S firmou Botas grafici spolupracují dodnes. "Jan Kloss a Jakub Korouš jsou stále našimi smluvními partnery. Dělají to dobře a reakce na boty jsou pozitivní. Bylo by dobré, kdybychom botasky vyráběly ve větších sériích," řekl Nestával.


Kolekce Botas Classic 66.

Kolekce Botas Classic 66.

Firma loni vyrobila zhruba 8000 párů bot kolekce Botas 66. Když ještě spolupracovala s firmou Baťa, byla produkce barevných bot s jedním svislým pruhem přibližně o 4000 párů vyšší. Zákazníci si dnes mohou vybírat Botas 66 v edicích Classic, Run, Mid a Urban.


ČTK

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.