1. července 2018 6:48 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Červencové gastro tipy: Tuňákobraní, hamburgerfest i festival minipivovarů

Tuňákobraní | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tuňákobraní | foto: Žofín Garden

Za exotikou a výborným jídlem nemusíte jezdit daleko, v červenci proběhne hned několik akcí, které by vám neměly ujít. Server Lidovky.cz přináší pár tipů na originální červencové gastroakce.

Krkonošský festival minipivovarů

Ve spolupráci s projektem Krkonošská pivní stezka nahradí festival minipivovarů (7. a 8. července) tradiční Velkoúpské slavnosti. Na festivalu bude možné na jednom místě ochutnat piva z lokálních minipivovar, poslechnout si přednášky o pivu a soutěžit v pivních degustacích. 

African Food Festival

V polovině července budpu mít možnost návštěvníci botanické zahrady v Praze navštívit také festival, který představí africkou kuchyň. Za exotikou tak nemusíte jezdit daleko, stačí se 14. a 15. července vydat do Troji.  Po oba víkendové dny hodin můžete těšit na africké speciality i na doprovodný program, který přiblíží bohatou kulturu afrického kontinentu. Uprostřed července tak máte příležitost ochutnat přímo v rozkvetlé zahradě Afriku všemi smysly.  Chuťové buňky nepřijdou zkrátka. Ochutnáte západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, africkou kávu i osvěžující lahodné limonády.

Meruňky - ilustrační foto

Letní meruňková noc

Máte rádi meruňky? A pijete ještě radši meruňkovici? Pak si nenechte ujít noc, během které ochutnte tolik druhů meruňkovice, že se nebudete stačit divit. Letní meruňková noc se koná 28. července v Bohuticích. 

Tuňákobraní na Žofíně

Restaurace Žofín Garden si pro své hosty připravila, po dvě prázdninové soboty, nevšední kuchařskou show – tuňákobraní. Hosté mohou nahlédnout pod ruce šéfkuchařky Stáni Markové a sledovat, jak se porcuje celý tuňák o velikosti až 40 kg. Zároveň mohou ochutnat čerstvé tuňákové menu. Tuňákobraní se bude konat po dvě soboty, 14. července a 4. srpna, vždy od 11 hodin na zahrádce restaurace Žofín Garden. 

V červenci připravila restaurace ještě jednu speciální akci - burgerový týden. Ten mohou všichni zájemci navštívit v období od 23. do 30 července. Ochutnat lze celé menu skládající se ze tří mini burgerů, hranolků ze sladkých brambor a coleslaw salátu. 

Hamburger (ilustrační foto

Hamburgerfest

Druhý červencový víkend se se již potřetí sejdou příznivci hamburgerů. radiční akce v Napajedlích plná dobrého jídla a pití. Deset restaurací bude připravovat ty nejlepší hamburgery. Akce je spojena i s hudebním programem a během dne bbudou probíhat soutěže v pojídání hamburgerů.