Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dětská jídla mají být poctivá, žádné špagety s kečupem

Jídlo

  7:00aktualizováno  10:16
Chcete objednat v restauraci jídlo dítěti? Je to zdánlivá maličkost, ale v praxi většinou narazíte jen na menší porce smažáků s hranolkami nebo špaget s kečupem. To, že se mohou i malí hosté najíst lépe, ukáže gastronomická akce Děti v restauraci.

Smažená kuřecí prsíčka obalovaná v corn flakes podávaná s bramborovou kaší a okurkovým želé. foto: Alakarte.cz

Většina restaurací je zaměřena hlavně na dospělé a často ani standardní jídelní lístky nejsou na dětské pokrmy příliš bohaté. To je důvod, proč vznikla akce Děti v restauraci.

"Děti, které přijdou s rodiči do restaurace, si určitě zaslouží víc než jen špagety s kečupem a eidamem. Všechna festivalová jídla, která šéfkuchaři připravili, jsou tradiční a poctivá," řekl ředitel festivalu Pavel Suchánek ze společnosti Alakarte.cz.

Restaurace, které se festivalu zúčastní:

Buena Vista, Ostrava

Dock House, Praha 4

Chalupa u Městské brány, Vyškov

Maui Restaurace, Mariánské Lázně

Mincovna, Kutná Hora

Mlsná kavka, Praha 8

Noem Arch, Brno

Latrán, Český Krumlov

Pizza Coloseum Budějovická, Praha 4

Pizza Coloseum Nový Anděl, Praha 5

Pizza Coloseum Národní, Praha 1

 • Pizza Coloseum Průhonice, Průhonice
 • Pizza Coloseum Václavské náměstí, Praha 1
 • Pizza Restaurant, Jablonec nad Nisou
 • Podkova, Olomouc
 • Poseidon, Písek
 • Restaurace Rybárna, Pardubice
 • UNO, Zlín
 • Zámek Zábřeh, Ostrava
 • Za Sedmero, Brno – Útěchov

Festival se uskuteční od 3. do 16. září ve vybraných restauracích po celé republice a nebude jen o dobrém jídle, ale i o zábavě. Na malé jedlíky bude v restauraci čekat spousta hraček a zajímavých her.

 "Je důležité, aby se děti cítily v restauraci dobře a je velká škoda, že podniků, které jsou opravdu 'baby friendly' je stále relativně málo. Sám mám dvě malé děti a někdy je to oříšek nalézt takovou restauraci, kde se bude našim dětem, a tedy i nám, líbit," dodává Suchánek.

Malé jedlíky čekají kuřecí řízečky, svíčková nebo třeba lívanečky. Ochutnat budou moci hned tři varianty dětských festivalových pokrmů za jednotnou cenu 90 korun.

"Děti patří ze zákazníků mezi jedny z nejkomplikovanějších, protože každé dítko má rádo něco jiného. Při tvorbě naší nabídky jsme na tuto skutečnost mysleli a jsou tam tak zastoupeny různé způsoby přípravy i suroviny. Věřím, že dětem bude u nás chutnat," říká Radovan Koudelka, majitel ostravské restaurace Zámek Zábřeh.

Také v restauraci Dock House jsou na děti připravení. "Zkušenost nám potvrzuje, že děti mají obecně velmi rády řízky, a tak jsme ho, obalený v corn flakes, zařadili do naší festivalové nabídky," vysvětluje šéfkuchařka Petra Sahajdáková.

Více informací o festivalu a rezervaci můžete provést na stránce www.detivrestauraci.cz

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...