10. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Kam na burčák? Podívejte se, kde v září poteče proudem

Burčák - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burčák - ilustrační foto | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Ceduli s nápisem 'Burčák z Moravy' není v těchto dnech zrovna obtížné najít. Začíná se objevovat na dveřích vináren, barů i restaurací. 'Mléko starců' má totiž v Česku velkou oblibu. Kdo si chce nápoje užít dosytosti, může zavítat rovnou na některou z burčákových slavností. Server Lidovky.cz přináší přehled těch nejzajímavějších v tomto měsíci.

KAM O VÍKENDU 14. - 16. ZÁŘÍ?

Znojmo slibuje bohatý kulturní program (historický průvod městem s pochodněmi, rytířské turnaje na koních, slavnostní otvírání mázhauzů a šenků, historické tržiště), během kterého bude k dostání nejen víno, ale i perlivý burčák.

  • 6. hlohovecké vinobraní (Hlohovec, 15. září)

Akce začíná v 15:30 v místním kulturním domě a o "originální moravský energy drink burčák" přímo od hlohoveckých vinařů prý nebude nouze. Večer bude hrát dechovka Večerka a venku se o zábavu postará cimbálovka Sklepnica.


KAM O VÍKENDU 21. - 23. ZÁŘÍ?

Organizátoři lákají na "chlazené odrůdové burčáky z Burčákomatů", vína Lednicko – valtického areálu, ale také na podzemní zážitkovou vinařskou turistiku v labyrintu historických vinných sklepů o délce přes 760 metrů.

  • Burčákfest v Polance nad Odrou (22. září)

V místní Vinotéce u Francka proběhne ochutnávka burčáku z několika vinařských obcí. K občerstvení budou krajové speciality a vdolečky. Chybět nebude doprovodný program včetně cimbálové muziky.


KAM O VÍKENDU 28. - 30. ZÁŘÍ?

Jedná se o jednu z největších burčákových slavností v sezoně. "Akci doporučujeme všem milovníkům kvalitního burčáku, vína a kulinářských lahůdek z celé České republiky," uvádí organizátoři. Letos zahrají Mandrage či Beatles a U2 revivalové skupiny.

Karlštejnské vinobraní se koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici. Vedle ochutnávky burčáku a vín je samozřejmě připraven bohatý program. Akce vyvrcholí průvodem v čele s Karlem IV., který se s družinou vydá z karlštejnských vinic na hrad.

  • Dny valtických burčáků (zámek Valtice, 28. - 29. září)
  • Valtické Hudbobraní & Burčáky (Valtické Podzemí, 28. - 29. září)

ČLÁNKY NA TÉMA BURČÁK:

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!