Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rekordní ochutnávka růžových vín putuje ze Zlína do Ostravy

Jídlo

  7:00
Rekordních 185 vzorků k ochutnání nabídl ve Znojmě devátý ročník přehlídky růžových vín Jarovín. Lidé k nim mohli ochutnat speciálně vybrané pokrmy, které uvařili kuchaři z místních hotelů. Akce se bude opakovat v pátek v Ostravě.

Růžové víno foto: Shutterstock

"Na výstavě máme 185 vín z deseti zemí světa, například z Francie, Itálie, Argentiny nebo Austrálie," řekl organizátor Branko Černý. Akce byla ve Znojmě zdarma a chuť vína tu podtrhly speciálně vybrané pokrmy. K ochutnání byly i olivy, sýry, káva a středomořské sušenky. "Vybírali jsme takové jídlo, které se hodí k růžovým vínům," řekl Černý.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi množstvím vzorků mohli lidé ochutnat i šest vín oceněných zlatou medailí soutěže Jarovín Rosé. Patřily mezi ně tři vína z Vinařství Hort, dvě od vinaře Jana Stávka a pozdní sběr od Bronislava Vajbara. Podle pořadatelů tak návštěvníci mohli ochutnat nejlepší tuzemská růžová vína a zorientovat se na trhu s tímto druhem vín.

Akce se bude opakovat v pátek v Ostravě, tam však bude podle Černého spojená s takzvaným růžovým dnem. "Kdo přijde v růžovém oblečení, dostane slevu na vstupném. Bývá to potom zajímavé, když je třeba 200 růžově oblečených lidí v jedné místnosti," přiblížil atmosféru Černý. Na konci května mohou zájemci růžová vína ochutnat také v rámci takzvaného Růžového víkendu v Němčičkách.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...