7. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Velikonoce s barevným pivem. Třeba s Krasličákem

Zelené pivo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zelené pivo - ilustrační foto. | foto: ČTK

Milovníci piva si o velikonočních svátcích mohou vychutnat různé speciály. Na Zelený čtvrtek si mohli připít Zeleným Krasličákem a po zbytek Velikonoc si vychutnají dvoubarevný Velikonoční Krasličák. Pivovar Janáček z Uherského Brodu také navíc připravil i speciální velikonoční kolekci lahvových piv.

"Zelený Krasličák je 14 procentní zelené speciální pivo, které vyniká výraznou plností, podpořenou mírně nasládlou chutí a zakončenou jemnou hořkostí. Červený Krasličák je desetiprocentní středně prokvašené světlé výčepní pivo, s výraznou hořkostí a chmelovou vůní," řekla Barbora Burešová, mluvčí společnosti Pivovary Lobkowicz, pod kterou Pivovar Janáček spadá.

Kde ochutnat?

Zelený i zeleno-červený Velikonoční Krasličák bude od 5. dubna do vyčerpání zásob čepovat více než 100 hospod ve Zlínském kraji.


"K dosažení dvoubarevného efektu je nezbytné dodržovat několik zásad, zejména řádné vychlazení obou piv a pozvolné čepování vrchního červeného piva z malé výšky a slabým proudem," uvedl obchodní ředitel
uherskobrodského pivovaru Tibor Nechala. Speciály nabídnou mimo jiné všechny hospody čepující pivní speciality v rámci programu Cesta pivních znalců, jejichž seznam je uveden na webu www.cestapivnichznalcu.cz/restaurace.

Velikonoční lahvová piva

Velikonoční edici lahvových piv nazvanou 7 chutí 7 speciálů tvoří piva z různých pivovarů Čech a Moravy. Janáčka zastupuje Comenius, Pivovar Vysoký Chlumec Démon, Telčský Zachariáš a Jihlavský Grand připravili sládci z jihlavského pivovaru, Protivínský Granát a Prácheňskou Perlu z Pivovaru Protivín a konečně Granát uvařili sládci v Pivovaru Černá Hora. Všechna piva distribuují Pivovary Lobkowicz. Do skupiny patří i pivovary v Hlinsku v Čechách a v Klášteře Hradišti nad Jizerou.

ČTĚTE TAKÉ:


Pivovary Lobkowicz jsou obchodní společností skupiny K Brewery Group, které patří uvedené menší a střední pivovary. Skupina se soustředí na vaření klasických českých piv tradiční technologií. Celková výše jejího výstavu dosahující zhruba 850.000 hektolitrů řadí K Brewery na pátou až šestou příčku českého pivovarství.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...