Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sokolov vybuduje nové zázemí pro kočičí útulek

Magazín

  6:29
SOKOLOV - Maringotku, která nyní slouží jako kočičí útulek v Sokolově, nahradí na jaře zcela nové zázemí. Město do jeho výstavby investuje 2,2 milionu korun. Nový útulek bude i nadále v prostorách areálu společnosti Sokolovská bytová. I ve skromných podmínkách dosud fungoval útulek dobře a opuštěným kočkám se daří hledat nové domovy, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

Kočka foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

„My jsme se nakonec rozhodli, že ten útulek pro kočky uděláme pro ně více komfortní. Původně jsme uvažovali o tom, že pouze rozšíříme zázemí u takové té oplechované maringotky, co tam nyní stojí. Tyto úvahy už naštěstí vzaly za své. Útulek vybudujeme v jedné z garáží přímo ve zděné budově,“ řekl Picka.

V Liberci je kavárna, kde je možné adoptovat kočky

Kočičí útulek pro Sokolov provozuje spolek Láskou ke kočkám. Od zlepšení jeho zázemí si město slibuje mimo jiné přilákání více návštěvníků a díky tomu i snadnější umístění koček do nových domovů. Už nyní útulek pořádá různé akce, například právě dnes mohou lidé zvířatům k Vánocům donést krmivo, stelivo, hračky nebo pelíšky.

Sokolov je jedním z mála měst v regionu, které má pro kočky samostatný útulek. Kromě toho sokolovská městská policie provozuje také útulek pro psy v areálu soukromého ranče Vránov. I do zlepšení zázemí psího útulku se v předchozích letech investovalo, město stavbu splácí vlastníkovi prostřednictvím vyššího nájemného.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...