Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uhynula nejslavnější kočka světa. ‚Mrzutá‘ Grumpy Cat majitelům vydělala miliardy

Magazín

  13:52
PRAHA - Miliony fanoušků smutní. Kočka Grumpy Cat, která se proslavila svým nevrlým výrazem, v úterý uhynula. Osudnými se jí staly komplikace po infekci močových cest. Dožila se sedmi let.

Grumpy Cat foto: ČTK

‚Mrzutá kočka’ byla fenoménem internetu. Na sociální síti Facebook si za svůj život získala 8,5 milionu příznivců, na Instagramu pak 2,4 milionu a na Twitteru 1,5 milionu. Její netradiční tvář se stala součástí nespočtu internetových memů. Jedinečný výraz měla kvůli formě trpasličího postižení, jímž trpěla.

„Jsme nepředstavitelně zarmoucení, že musíme oznámit ztrátu naší milované Grumpy Cat,“ uvedli majitelé zvířete na sociálních sítích. Uhynula prý doma v náručí paničky Tabathy.

„Díky ní se miliony lidí na celém světě mohly smát,“ stojí dál ve zprávě. „Duše Grumpy Cat nyní bude přežívat už jen v paměti fanoušků,“ uzavírají majitelé smutné sdělení.

S kočkou žili ve Phoenixu v Americkém státě Arizona. Proslavili ji už jako čtyřměsíční mládě v roce 2012, kdy majitelčin bratr zveřejněnil fotografii „Grumpy“ na diskuzní stránce Reddit. Snímek se okamžitě stal virálním.

Grumpy Cat měla manažera, který jí zajistil roli v řadě reklamních kampaní. Dle jeho slov vydělala majitelům kolem 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun).

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat