Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uhynula nejslavnější kočka světa. ‚Mrzutá‘ Grumpy Cat majitelům vydělala miliardy

Magazín

  13:52
PRAHA - Miliony fanoušků smutní. Kočka Grumpy Cat, která se proslavila svým nevrlým výrazem, v úterý uhynula. Osudnými se jí staly komplikace po infekci močových cest. Dožila se sedmi let.

Grumpy Cat foto: ČTK

‚Mrzutá kočka’ byla fenoménem internetu. Na sociální síti Facebook si za svůj život získala 8,5 milionu příznivců, na Instagramu pak 2,4 milionu a na Twitteru 1,5 milionu. Její netradiční tvář se stala součástí nespočtu internetových memů. Jedinečný výraz měla kvůli formě trpasličího postižení, jímž trpěla.

„Jsme nepředstavitelně zarmoucení, že musíme oznámit ztrátu naší milované Grumpy Cat,“ uvedli majitelé zvířete na sociálních sítích. Uhynula prý doma v náručí paničky Tabathy.

„Díky ní se miliony lidí na celém světě mohly smát,“ stojí dál ve zprávě. „Duše Grumpy Cat nyní bude přežívat už jen v paměti fanoušků,“ uzavírají majitelé smutné sdělení.

S kočkou žili ve Phoenixu v Americkém státě Arizona. Proslavili ji už jako čtyřměsíční mládě v roce 2012, kdy majitelčin bratr zveřejněnil fotografii „Grumpy“ na diskuzní stránce Reddit. Snímek se okamžitě stal virálním.

Grumpy Cat měla manažera, který jí zajistil roli v řadě reklamních kampaní. Dle jeho slov vydělala majitelům kolem 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat