Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kličkovali před vodou, píše bulvár o Paroubkových. Bydlí ale na kopci

Magazín

  11:03
PRAHA - Expremiér Jiří Paroubek (NS-LEV21) se rozhodl využít povodně k sebepropagaci. V bulvárním deníku Blesk vyšel "napínavý" fotopříběh nazvaný "Kličkovali jsme před vodou" popisující, jak politika a jeho rodinu ve Velké Chuchli odřízly záplavy. K Paroubkově domu na kopci se přitom povodeň ani zdaleka nepřiblížila, jedinou nepříjemností tak zůstalo, že on a jeho rodina museli do centra Prahy objížďkou.

Manželé Paroubkovi foto: ČTK

"Jako v obklíčení si včera připadali manželé Paroubkovi. Stejně jako tisíce Pražanů je sevřela z jedné strany velká voda a z druhé kolabující doprava. Zatímco v pondělí je živel uvěznil v jejich domě ve Velké Chuchli, včera už to zkusili projet," popisuje deník a posléze podrobně rozebírá ztíženou cestu Paroubka do práce a jeho manželky Petry s dcerou Margaritou do školky. 

ČTĚTE TAKÉ:

"Doufám, že dojedu. Mám promyšlenou trasu,“ cituje list Paroubka nasedajícího do svého vozu. "Komplikacím" ale kvůli rozlité vodě podle Blesku čelily i Paroubková s dcerou. "Míjí první zákaz, který brání vjezdu do zaplavených ulic. Kormidluje na Slivenec a Barrandov. Pak Zličín a centrum. Cestou se dostala jen do jedné kolony," popisuje deník "dramatickou" cestu.

Článek v deníku Blesk

Jízda však podle Blesku skončila dobře. "Usnula mi,“ říká o dceři Paroubková. "Uvědomuje si ale, že oni ztratili jen pár desítek minut, zatímco lidé jinde ztratili mnohem víc," dodává k tomu Blesk.

Milionletá voda u nás nebyla

Vyznění článku se diví starosta Velké Chuchle Martin Melichar, Paroubek s rodinou podle něj dramatu nečelil ani v nejmenším. "Vždyť bydlí na kopci, u nás nebyla milionletá voda. Tam nedosáhly povodně ani v roce 2002," řekl Melichar serveru Lidovky.cz. Jedinou komplikací Paroubkových tak zůstala o zhruba 20 kilometrů delší trasa do centra hlavního města. "Bydlejí nahoře na kopci a musí jezdit přes Slivenec, protože Strakonická ulice je zavřená," podotkl Melichar.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat