Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podle polských nacionalistů je Madonna 'skrytá satanistka'

Magazín

  21:53
VARŠAVA - Zástupci polské nacionalistické organizace Pro Polonia, kteří již řadu týdnů protestují proti koncertu Madonny ve Varšavě, dnes americkou popovou zpěvačku označili za "skrytou satanistku". Madonna v Polsku k nevoli řady tamních katolíků vystoupí v sobotu, na kdy připadá svátek Nanebevzetí Panny Marie. Dnes Madonna koncertuje v Praze.

Madonna na kříži foto: Reprofoto

"Madonna se zaměřuje na urážení náboženského cítění," řekl podle agentury Reuters na dnešní tiskové konferenci Marian Barański, zástupce ředitele Výboru na obranu víry a národních tradic Pro Polonia. "Je proto možné podezřívat ji, že je skrytou satanistkou," dodal.

"Madonna se vysmívá Ježíši Kristu, symbolu kříže a všem křesťanům," podotkl na adresu "královny popu" Zygmunt Wrzodak, bývalý poslanec polského parlamentu.

Madonna pobouření u konzervativních křesťanů v minulosti vyvolala například tím, když se v jednom ze svých klipů líbala s hercem předvádějícím Ježíše Krista nebo když při minulém turné předváděla symbolické ukřižování.

Na 15. srpna také připadá výročí vítězství polské armády nad sovětskou v bitvě u Varšavy z roku 1920. Podle Pawla Ziemińského, jiného člena organizace Pro Polonia, tehdy "polská armáda ubránila zemi před barbarstvím valícím se z východu". "Nyní barbarství přichází ze západu," dodal.

K odpůrcům toho, aby Madonna v Polsku vystoupila 15. srpna, se minulý měsíc přidal i vůdce polského protikomunistického odboje a první postkomunistický prezident Lech Walesa. Vyzval zpěvačku, aby koncert přeložila na jindy.

Pro Polonia dnes také oznámila, že kvůli obavám z nepokojů odvolala protest, který se měl v sobotu uskutečnit v místě Madonnina koncertu.

Její předseda Marian Brudźynski informoval, že výbor navrhl inspektorátu práce, aby prověřil, zda všichni lidé, kteří koncert připravují, mají povolení pracovat v Polsku a zda splnili i další předpisy. Také chce, aby hygienici přezkoumali, zda technici připravující Madonninu show nejsou nakažení takzvanou prasečí chřipkou nebo virem HIV.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...

Mohlo by vás zajímat