Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Proč se režisér Scott zabil? Rakovina za tím není

Lidé

  7:00
LOS ANGELES - Americký filmový režisér Tony Scott byl v pátek pohřben v Los Angeles. Nejistota kolem toho, proč osmašedesátiletý režisér kultovní klasiky Top Gun spáchal sebevraždu, ale zůstává. Příčina, proč se v neděli rozhodl vzít si život skokem z mostu v Los Angeles, není ani v dopise na rozloučenou, který nechal ve své kanceláři, napsala agentura Reuters.

Tony Scott foto: ČTK

Ani dopis na rozloučenou, ani další dopisy, které Scott zanechal, nenaznačují, že by měl režisér nějaké problémy. A podle amerického listu The Los Angeles Times, který se odvolal na vyšetřovatele, se tak možná nikdy nezjistí, co Scotta k sebevraždě dohnalo.

PSALI JSME:

Patologové, kteří provedli pitvu jeho těla, už vyloučili spekulace, že by mohl mít rakovinný nádor na mozku. S oficiálním verdiktem o příčině smrti ještě čekají, až budou mít k dispozici výsledky toxikologických a dalších testů. To může trvat i několik týdnů.

Režisérské duo
Tony Scott se narodil v roce 1944 Velké Británii, ale jeho kariéra byla spjata s americkým Hollywoodem a žil v Beverly Hills. Jeho starším bratrem je producent a režisér Ridley Scott, který se proslavil mimo jiné i mimozemskou sérií Vetřelec. Bratři Scottové vedli společnost Scott Free Productions a společně pracovali na filmu Killing Lincoln založeném na bestselleru spisovatele Billa O'Reillyho.

Top Gun s Tomem Cruisem v hlavní roli byl jedním z největších kasovních trháků roku 1986. Se stejným hercem se Scott sešel ještě o čtyři roky později při natáčení filmu Bouřlivé dny. Často také natáčel s hercem Denzelem Washingtonem, naposledy v dramatu Nezastavitelný v roce 2010, kromě něj spolupracovali ještě na třech dalších filmech Muž v ohni (2004), Déja Vu (2006) a Únos vlaku 1 2 3 (2009).

Tony Scott byl ženatý s herečkou Donnou Scottovou, s níž má syny - dvojčata.

Autoři: ,