Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Transsexuálové dobývají světová mola. Mužem byla i Bondgirl

Magazín

  8:33
Předvádí mužskou i ženskou módu, točí reklamy na rtěnky, nosí podprsenky. Transsexuálové a androgynni dobývají předváděcí mola. V módním světě se ale pohybují déle, než se může zdát.

Caroline Cosseyová bývala mužem foto: PalyboyReprofoto

Transgender modelky se v módní branži pohybují skoro 50 let, vždyť i jedna z žen slavného agenta Bonda byla mužem. Caroline „Tula“ Cosseyová se v roce 1981 objevila na obálce známého časopisu Playboy. V tom samém roce se stala jednou z mnoha žen agenta Bonda. Ve filmu si ji ale všimli bulvární novináři a zveřejnili informace o její pravé identitě. Cosseyová se pokusila o sebevraždu. V roce 1982 vydala životopisnou knihu s názvem Jsem žena

Líbí-nelíbí

Modelka Lea T se narodila jako Leandro Cerezo

Hlasujte

líbí se mi
nelíbí se mi

Vstoupit do hlasování

Vstoupit do hlasování

Modelka April Ashleyová podstoupila operativní změnu pohlaví v 60. letech. Poté se stala úspěšnou fotomodelkou a objevila se i v časopise Vogue.

Nejznámější modelkou je zcela jistě Amanda Lepore, která se narodila jako muž. v jednadvaceti ale podstoupila operaci a stala se ženou. Díky plastickým operacím, které následovaly je Lepore vizuálně velice výrazná. Je blízkou přítelkyní fotografa Davida LaChapella, který ji mnohokrát fotografoval. 

Thanks @wwd @nextmodels for getting me the DEBUT print issue of WWD models call interview. Printed and out today!

Fotka zveřejněná uživatelem Erika Linder (@richiephoenix),

Australský model se srbskými kořeny Andrej Pejic předváděl jak mužské, tak ženské šaty. Objevil se také v reklamě na podprsenku. Letos Pejic podstoupil změnu pohlaví a stal se ženou. Mužské i ženské svršky předvádí také androgynní švédská modelka Erika Linderová, která se objevila i v reklamě na rtěnky. 

Francouzská modelka Casey Leglerová skoro výlučně předvádí pánskou módu. V módním světě se začala objevovat poté, co ji fotograf Cass Bird pozval na focení pro časopis Muse. V minulosti byla závodní plavkyní. Modelka Lea T, která si nechala operativně změnit pohlaví, se objevila v kampani firmy Benetton. V roce 2011 se spolu s modelkou Kate Moss objevila na titulní straně magazínu Love. 

Autor:

Grafton Recruitment Praha
VÝVOJOVÝ KONSTRUKTÉR PŘÍPRAVKŮ

Grafton Recruitment Praha
Olomoucký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat