Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Móda

Jaké je to být stylově zodpovědný? Startup Roušperk kombinuje ochranu roušky s elegancí módních doplňků

Stylově zodpovědný. Rouška a šperk v jednom. foto: ROUŠPERK

PRAHA - Kdo říká, že nošení roušek je nepříjemná a neestetická věc? Dvě kamarádky ze střední školy se rozhodli s tímto problémem něco udělat. Tak přišel na svět startup Roušperk.
  5:00

Startup Roušperk vzešel z jednoduché myšlenky. „V době, kdy se zase začalo zavádět nošení roušek, jsme řešily, jak mít roušku stále po ruce a kam s ní když ji zrovna nemusíme mít nasazenou. Napadlo nás, že by bylo výhodné ji v takových chvílích mít pověšenou na krku jako třeba sluneční brýle,“ říkají tvůrkyně Anežka s Katkou. Zároveň je jako ženy se zálibou v designu a módě zajímala i estetická stránka věci. 

Stylově zodpovědný. Rouška a šperk v jednom.
Stylově zodpovědný. Rouška a šperk v jednom.

„Nošení roušek považujeme za zodpovědné, protože tím chráníme sebe a okolí, zároveň se ale nejedná o nejestetičtější módní doplněk, který bychom si dokázaly představit. Roušperk nám tak zpříjemňuje její každodenní nošení a pomáhá nám vyjádřit náš vlastní styl,“ dodávají. 

První řada roušperků sází na jednoduchý design s řetízky. Díky tomu ale ladí téměř se vším. „Máme dva základní typy roušperku: jednoduchý řetízek na roušku, který může být doplněn přívěskem, a druhý, zdobnější typ, kdy je řetízek propojen s náhrdelníkem. Nicméně se nejedná o standardizovanou výrobu, každý roušperk je originál,“ popisují děvčata. Do budoucnosti plánují rozšířit stávající nabídku pro ženy, ale také přidat produkty určené mužům. 

Roušperk je zatím možné najít na Instagramu a na kreativní rukodělné platformě Fler.cz.

Autor: