Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Módní hříchy žen: Zlato, kalhotky a podkolenky

Móda

  8:44
Šest set za dva dny. Tolik bylo reakcí na článek z minulé soboty o největších českých módních hříších. Největší vlnu odporu vzbudil u mužů (jimž jsme šláply na kuří oko tvrzením, že ponožky do sandálů nepatří). Proto se dnes opřeme do žen. Aby to bylo fér.

Helena Fibingerová jen chřastí. Čím víc zlata, tím lépe? foto: Stanislav PeškaČTK

Přestože jsme si minulý týden vzaly na paškál obě pohlaví (ženám jsme vyčítaly například tanga), ozvaly se převážně jen potrefené husy. Totiž houseři - muži. Z jejich reakcí jsme pochopily, že ponožky v sandálech jsou cosi jako kolt - odkládají se jen v posteli (a někdy ani tam ne). Muži si na ně prostě nedají sáhnout.

Čtenář Jiras se rozčiluje: "Po prošlé infekci kožní plísní - tedy vyléčené! - je kůže velmi citlivá na sluneční záření. Dochází k bolestivým reakcím. Proto je nošení ponožek v sandálech nezbytné! I když si tahle nevzdělaná trumberka (pozn. red. - autorka článku L. B.) myslí, že móda smí vše. Proto opakuji! Do sandálů jen s ponožkami!!!!"

Další čtenář doporučuje podívat se na stránku www.sandalandsoxer. co.uk, kde najdete hitparádu sandálo-ponožkových týpků z celého světa. Hlavním argumentem ponožkářů bylo, že u oblečení nejde o krásu, ale funkčnost ("Odev pouzivame predevsim proto aby nam nebyla zima a nase telo bylo chraneno. To ostatni je pokrytecky vymysl civilizace," napsal jeden z nich).

Někteří také tvrdili, že nohy se nepotí jen v levných sandálech, ale i v drahých, kožených. Proto nosí ponožky, které pot zachytí. Ano, zní to logicky. Nebylo by ale řešením sandály čas od času vyprat a dejme tomu po dvou letech je vyměnit za nové? Nebudeme se pouštět do diskuse, každý má právo nosit si, co chce. Klidně i ponožky do sandálů.

Pro ty, jimž však není zcela lhostejné, jakou zprávu o sobě svým oblečením vysílají, přinášíme pokračování módních hříchů. A aby si muži nemysleli, že se navážíme jen do nich, zaměříme se tentokrát na ženy.

Češky krev a mlíko
O Češkách se říká, že jsou mimořádně krásné. Jestli ono to ale nebude tím, že když takový Němec, Japonec nebo Američan přijede do Prahy a projde se po Václavském náměstí, uvidí tam v létě za hodinu víc nahého masa než doma za celý rok. Češky totiž vypadají tak trochu lacině: hluboké výstřihy a v nich ňadra dmoucí se v podprsence o dvě čísla menší, ultrakrátké sukně, které poskytují nebývalý výhled, pupky "zdobené" piercingem, tetování v dolní části zad, které se jinak říká zadek.

Ano, mužům se to líbí. Zároveň to ale vyvolává u cizinců otázky, proč tolik Češek vypadá jako pracovnice v pornoprůmyslu (možná není náhoda, že se z nich ty nejznámější skutečně rekrutují). Čím se konkrétně Češky prohřešují proti vkusu?

1. Podprsenky a kalhotky
I když je krásná a stála vás dvoudenní plat, není nutné, aby vaši podprsenku viděli všichni. Černé krajky pod bílou košilí či ramínka vykukující z tílka - obojí je faux pas.

Jak je to správně? Pod bílou blůzu patří hladká tělová podprsenka. Pokud chcete, aby vám z tílka vykukovala ramínka, musejí být dekorativní a barvou ladit se zbytkem outfitu (pak se nemusíte bát ani barevných kombinací - například růžové a tyrkysové). "Na léto se nehodí ani průhledná silikonová ramínka. Působí lacině, a navíc nejsou pružná, padají a dělají na ramenou varhánky," říká módní kritička Klára Klempířová. Stejně nevhodné jsou kalhotky zařezávající se do hýždí, které zdůrazní, že zadek už dávno nemáte tam, kde byl ve dvaceti. Pokud máte kalhoty nebo sukni z tenké a přiléhavé látky, nejsou řešením tanga (o jejich hrůznosti už byla řeč minule), ale kalhotky nohavičkového typu, které nemají gumový lem, a tudíž se nikde nezařezávají.

2. Podkolenky - tlumiče vášní
Když se venku trošku ochladí, vyrojí se podkolenkářky. Na první pohled je nepoznáte. Teprve když si sednou a sukně se jim o pár centimetrů vyhrne, uvidíte kousek nahého kolene a pod ním šev nemilosrdně svírající lýtko. Jde o silonovou podkolenku tělové barvy. Muži jí říkají tlumič vášní, protože podkolenky mají spojené s babičkami. Představte si následující situaci: svlékáte se před svým milým a máte na sobě krásné krajkové prádlo a... béžové silonové podkolenky. Jak asi budete vypadat? A i kdybyste si je nakrásně stihla včas sundat, zanechají na vašich nohách ošklivé proužky.
Rada: buď naboso, anebo samodržící punčochy.

3. Řetízky a prsteny
V některých arabských zemích platívalo, že když muž zavrhl manželku, mohla si nechat jen to, co měla právě na sobě. Proto tam vznikla tradice nošení velkého množství zlatých šperků. My jsme ale v Česku, kde nic takového nehrozí. Je tedy záhadou, proč tu tolik žen chodí ověšeno až několika řetízky s nejrůznějšími přívěsky, k nimž podle libosti přidávají i masivní prsteny s kameny, náramky a další ozdoby. Příkladem je členka Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Helena Fibingerová, která ozdobami přímo chřestí.

4. Plastové skřipce do vlasů...
... patří do koupelny. Je to praktická věc, když si nechcete zamokřit vlasy nebo vám vadí, že vám při úklidu padají do obličeje. Práh domu by ale skřipec překročit neměl. "Jinak budete připomínat uklízečku," varuje Klempířová.

5. Povolené odhalené paže
Pokud nemáte paže vypracované jako Michelle Obamová (její modely zásadně odhalují bezchybné paže, za něž ovšem platí mnohahodinovým cvičením) a je vám dejme tomu nad šedesát, měla byste se tílku nebo šatům bez rukávů vyhnout. Na povislé paže totiž nebývá hezký pohled. Na pláži si to dovolit můžete, ale ve městě nebo na večírcích ne!

Jak na to, když se nechcete vzdát svých oblíbených šatů bez rukávů? "Zahalte paže do lehkých bolerek, šál a plédů," radí Klempířová.

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...