Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Deprese trápí stále více amerických vysokoškoláků

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

Američtí vysokoškoláci v posledních deseti letech navštěvují stále častěji poradny, kde hledají pomoc při řešení vážných psychických problémů.

Počet pacientů stoupl za uvedené období o více než deset procent. Tento poznatek přednesl na konferenci Americké psychologické společnosti John Guthman, vedoucí konzultačního střediska na Hofstra University v Hempseadu ve státě New York.

Společně se svým týmem vyšetřil více než 3200 vysokoškoláků, kteří studují většinou na středně velkých soukromých univerzitách.

Pacienti trpěli zejména poruchami chování, sklony k sebevraždě a sebepoškozujícímu jednáním. Podíl osob s těžkými depresemi vzrostl za deset let z 34 procent na 41.

Pocity úzkosti a strachu uváděla většina studentů a nezáleželo na tom, zda měli solidní finanční zázemí, nebo si museli na studia přivydělávat.

Z rozhovorů s klienty vyplynulo, že příčinou problémů je zejména stoupající náročnost výuky, traumatizující zážitky v dětství a minimum sociálních kontaktů během studia.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.