Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Některé zoologické a botanické zahrady spustily prohlídky on-line

Magazín

  5:08
ÚSTÍ NAD LABEM - Botanická zahrada v Teplicích, Zoopark Chomutov nebo kino Hraničář v Ústí nad Labem své návštěvníky nechtějí v době omezení spojených s koronavirem připravit o možnost zábavy. Na svých webových nebo facebookových stránkách zprostředkovávají lidem naučná i zábavná videa a příspěvky. Hraničář chystá virtuální prohlídku.

Pericallis papyracea - cinerárie papírovitá foto: FACEBOOK

„V následujících dnech pro vás připravujeme virtuální prohlídku aktuální výstavy, online výtvarné dílny a další projekty,“ uvedli na stránkách Hraničáře provozovatelé. Ještě před vyhlášením celostátního omezení pohybu 16. března se uskutečnilo zahájení výstavy Poslední den stvoření. Mnoho lidí ji nestihlo navštívit, proto chce instituce výstavou své návštěvníky provést z pohodlí domova.

Pražská zoo řeší péči o slony. Ošetřovatelé jsou rozděleni do dvou týmů, navzájem se nestýkají

Divadelním nadšencům plánovalo Činoherní studio v Ústí nad Labem nabídnout plánovanou premiéru on-line. „Bohužel okolnosti tomu zabránily, vedení divadla v souladu s usnesením vlády o nouzovém stavu rozhodlo nechat herecký soubor nadále doma,“ řekl mluvčí Petr Kuntoš.

Botanická zahrada v Teplicích na svém facebooku pravidelně zveřejňuje výuková videa a fotografie sbírek rostlin z celého světa. „Alespoň prostřednictvím facebooku můžete sledovat začínající jaro v naší zahradě,“ napsali pracovníci. Provoz zahrady funguje omezeně. Ředitel Petr Šíla rozhodl, že se jednotlivé skupiny zaměstnanců nebudou vzájemně potkávat. „Ostatní jsou doma se stoprocentní náhradou platu,“ dodal.

Zoopark Chomutov si pro děti i dospělé přichystal kvízy a výukové příspěvky ze světa zvířat. „Jsme stále s vámi alespoň obrazem,“ uvedli chovatelé na facebooku.

Autor: