28. května 2010 11:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dva britští hudebníci chtějí interpretovat celé dílo Beatles na ukulele

Beatles | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beatles | foto: Reprofoto

LONDÝN Dva britští hudebníci se rozhodli, že interpretují celé dílo slavných Beatles na ukulele. Roger Greenawalt a David Barratt se pokoušejí zahrát každou ze 185 původních skladeb Beatles na ukulele.

Na drobný čtyřstrunný nástroj původem z Havaje hraje většinou Greenawalt, Barratt jej doprovází na řadu dalších nástrojů. Ke každé písni si pak zvou jako hosta zpěváka nebo rovnou celou kapelu.

Napsal o tom ve svém internetovém vydání britský deník Telegraph.

Dvojice zveřejňuje svou snahu každé úterý na svém blogu Roger & Dave Present The Beatles Complete on Ukulele. Jako první přišla v lednu 2009 na řadu skladba While My Guitar Gently Weeps. Složil ji George Harrison, který byl rovněž vášnivým hráčem na ukulele. Doprovodila je tehdy newyorská skupina Dandelion Wine.

Od té doby se seznam "hotových" skladeb rozšířili na 71, včetně nejznámějších Yellow Submarine nebo Hey Jude. Naposledy doprovodila dvojici v písni Nowhere Man Emily Bindigerová.

Jako příští skladbu chystají hudebníci I've just Seen A Face, hostovat bude Mumtaz Jefri. Letos by ještě měly přijít na řadu písně jako Michelle, Strawberry Fields Forever nebo Help.

Celý projekt je plánován až do předvečera olympijských her v Londýně 31. července 2012. Seriál uzavře skladba s příznačným názvem The End (Konec).

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?