Sobota 11. července 2020svátek má Olga 18 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Funkcionalistický skvost na Barrandově a jóga? Akce pomůže koním najít nový domov

Klára Pokorná a Adéla Porubská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klára Pokorná a Adéla Porubská | foto: Kristina Odermatt

Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v Praze jednodenní akce nazvaná Yoga & Special Places, která propojuje zajímavá místa se cvičením jógy.

„Akce jsou určeny pro širokou veřejnost. Projektem chceme lidem ukázat, že jóga se dá cvičit kdekoli a je pro kohokoli. Lekce jsou sestaveny tak, že si v nich najde každý to své. Pokročilí jogíni i úplní začátečníci. V rámci Spring Yoga Day pořádáme dokonce lekci i pro babičky a maminky,“ říká jedna z pořadatelek akce Klára Pokorná. 

Klára Pokorná a Adéla Porubská
Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v...

Program odstartuje již brzy ráno lekcí, která nese název Sunrise vinyasa class & meditation a povede jí jedna ze zakladatelek projektu Adéla Porubská. V průběhu dne si účastníci projdou všemi možnými druhy jógy, od těch tradičních, až po zajímavé lekce a workshopy. Za zmínku jistě stojí lekce Handstand. pod vedením oblíbené dvojice Kláry Pokorné a Martina Franka.

Na návštěvníky čeká 22 zajímavých, nejen jóga lekcí, 5 intenzivních workshopů, 2 přednášky, známí i zahraniční lektoři, spousta pozitivní energie a v neposlední řadě krásné místo, kam se běžně obyvatel metropole nepodívá. Výtěžek z tomboly, jejíž slosování bude probíhat na konci dne, půjde na podporu Domova pro koně s.z. jehož cílem je poskytnout domov koním starším, nemocným či vyřazeným ze sportovní kariéry. 

„Nápad vznikl loni v létě, kdy jsme dělali yoga day s Dylanem Wernerem, což je světoznámý jogín a také můj učitel a kamarád, v ArtFood Zooně. Akce měla velký ohlas, byla také mimo jiné věnována na podporu jedné organizace, konkrétně to bylo na NFDO Krtek, vybralo se pěkných 70 tisíc korun a atmosféra na tom daném místě byla tak skvělá, takže jsme si řekly, proč neudělat něco dalšího,“ dodává Pokorná. 

Yoga & Special Places

Yoga & Special Places propojuje zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourává tak typické jógové předsudky a zdůrazňuje fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv. Za projektem stojí Adéla Porubská, zakladatelka studia Yoga Movement Prague a Klára Pokorná, jedna z předních instruktorek jógy v Čechách. 

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...