Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Funkcionalistický skvost na Barrandově a jóga? Akce pomůže koním najít nový domov

Magazín

  6:19
Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v Praze jednodenní akce nazvaná Yoga & Special Places, která propojuje zajímavá místa se cvičením jógy.

Klára Pokorná a Adéla Porubská foto: Kristina Odermatt

Dlouhé sezení je pro tělo brutální pozice. Létání je nezdravé, říká jógová terapeutka

„Akce jsou určeny pro širokou veřejnost. Projektem chceme lidem ukázat, že jóga se dá cvičit kdekoli a je pro kohokoli. Lekce jsou sestaveny tak, že si v nich najde každý to své. Pokročilí jogíni i úplní začátečníci. V rámci Spring Yoga Day pořádáme dokonce lekci i pro babičky a maminky,“ říká jedna z pořadatelek akce Klára Pokorná. 

Klára Pokorná a Adéla Porubská
Funkcionalistická vila na Barrandově, cvičení a charita. Již pošesté proběhne v...

Program odstartuje již brzy ráno lekcí, která nese název Sunrise vinyasa class & meditation a povede jí jedna ze zakladatelek projektu Adéla Porubská. V průběhu dne si účastníci projdou všemi možnými druhy jógy, od těch tradičních, až po zajímavé lekce a workshopy. Za zmínku jistě stojí lekce Handstand. pod vedením oblíbené dvojice Kláry Pokorné a Martina Franka.

Zájem mužů o jógu vzrůstá, shodli se lektoři Yogafestu

Na návštěvníky čeká 22 zajímavých, nejen jóga lekcí, 5 intenzivních workshopů, 2 přednášky, známí i zahraniční lektoři, spousta pozitivní energie a v neposlední řadě krásné místo, kam se běžně obyvatel metropole nepodívá. Výtěžek z tomboly, jejíž slosování bude probíhat na konci dne, půjde na podporu Domova pro koně s.z. jehož cílem je poskytnout domov koním starším, nemocným či vyřazeným ze sportovní kariéry. 

„Nápad vznikl loni v létě, kdy jsme dělali yoga day s Dylanem Wernerem, což je světoznámý jogín a také můj učitel a kamarád, v ArtFood Zooně. Akce měla velký ohlas, byla také mimo jiné věnována na podporu jedné organizace, konkrétně to bylo na NFDO Krtek, vybralo se pěkných 70 tisíc korun a atmosféra na tom daném místě byla tak skvělá, takže jsme si řekly, proč neudělat něco dalšího,“ dodává Pokorná. 

Yoga & Special Places

Yoga & Special Places propojuje zajímavá místa, pro jógu často netradiční, se cvičením jógy a odbourává tak typické jógové předsudky a zdůrazňuje fakt, že jóga je opravdu pro všechny a může ji cvičit kdokoliv a kdekoliv. Za projektem stojí Adéla Porubská, zakladatelka studia Yoga Movement Prague a Klára Pokorná, jedna z předních instruktorek jógy v Čechách. 

Autor: