19. února 2009 16:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Gruzínci zazpívají proti Putinovi

Stephane a 3G - gruzínská skupina v soutěži Eurovize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stephane a 3G - gruzínská skupina v soutěži Eurovize | foto: Lidovky.cz

TBILISI Na ruské poměry nevídané. Přímo z metropole Moskvy může celá Evropa uslyšet píseň, která se naváží do premiéra Vladimira Putina. Navíc jejím interpretem bude skupina ze země, která minulý rok v ozbrojeném konfliktu mocnému sousedovi podlehla. Gruzínská skupina anglicky zpívanou písní zasáhne do mezinárodní soutěže Eurosong, kterou letos hostí právě ruské hlavní město.We don't wanna put in

(VERSE 1)
Some people tell you the stories
To drag you down to (their) the knees,
But lemme tell you don't worry,
No worries, No worries.

Another glass of my moonshine,
Will kick the hell out of me,
But lemme focus on good stuff,
Some good stuff, just good stuff. 

(CHORUS)

We Don't Wanna Put In The negative move,
It's killin' the groove.

We Don't Wanna Put In Cuz negative move,
Is killin' the groove.

(VERSE 2)

So many people are whining,
They're freakin' all day long,
The bitchin' will last forever
And ever, and ever. . .

 You better change your perspective,
Your life won't be outta luck,
A groovy sun will be rising,
(It's) Be rising, it's rising. 

(CHORUS)

We Don't Wanna Put In The negative move,
It's killin' the groove.

 We Don't Wanna Put InCuz negative move,
Is killin' the groove.

O tom, že kavkazskou zemi bude zastupovat zrovna tato píseň, rozhodli ve středu při hlasování v národním kole gruzínští diváci.

Píseň kapely Stephane & 3G se jmenuje We don't want put in, což je podle AFP myšleno jako slovní hříčka mezi anglickým slovesem put in (vložit, připojit,...) a jménem Putin. Psán v překladu jako Nechceme vložit/připojit zní text jako Nechceme Putina.

Gruzie a Rusko proti sobě loni v srpnu vedly krátce válku a gruzínské úřady označují Putina za hlavního nepřítele Tbilisi.

Eurosong, který se koná každý rok, patří k nejsledovanějším televizním přehlídkám populární hudby v Evropě. Loni vyhrál ruský zpěvák Dima Bilan s písní Believe, proto je letos soutěž v Moskvě.

Soutěže se zúčastní 43 zemí. Semifinálová kola se uskuteční 12. a 14. května. Finále, které bude vysílat i Česká televize, bude 16. května. Česko bude zastupovat skupina Gipsy.cz.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz