12. července 2009 12:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak široký máte úsměv? To budou zjišťovat japonské železnice

Fungování skeneru na měření úsměvu firmy Omron. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fungování skeneru na měření úsměvu firmy Omron. | foto: www.crunchgear.com

TOKIO Japonská železniční firma přišla s nevšedním způsobem, jak zajistit přívětivost svých zaměstnanců. Představila totiž systém, který jim bude měřit úsměv. Informoval o tom server BBC.

Systém tvoří takzvané scannery nainstalované v 15 tokijských vlakových stanicích, které měří, zda jsou úsměvy zaměstnanců železnice dostatečně široké. Jestliže některý zakaboněný pracovník nebude odpovídat "předepsaným" normám, bude vyzván, aby se nemračil a tvářil se veseleji.

Systém má být také nainstalován v nemocnici v Ósace, kde má zjišťovat přívětivost personálu, a na odpočívadle pro nákladní automobily, aby měřil, jestli řidiči nejsou příliš unaveni.

Podle BBC si Japonci velmi cení kvalitní péče o zákazníky. Ve vlacích je například běžné, že průvodčí se klaní nastupujícím a vystupujícím cestujícím. Zvláštní software na měření úsměvu vyvinula japonská firma Omron. V budoucnu by prý systém mohl být instalován i v obchodech, kde by měřil intenzitu reakcí zákazníků na vystavené zboží
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz