Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

‚Ježíše v karanténě v hrobě nenecháme.‘ Dvojice farářů a youtuberů velikonoční bohoslužby streamuje online

Youtubeři Karel Müller a Jakub Malý známí jako Pastoral Brothers. | foto: Reprofoto/Youtube: Pastoral Brothers

Premium Rozhovor
Evangeličtí faráři a youtubeři Karel Müller a Jakub Malý o tom, jak se to má s vírou v karanténě, jak probíhají bohoslužby na počítačových obrazovkách a jak lidi učí, že se můžou v kostele smát.

Vzhledem k současné koronavirové pandemii jsme se s faráři z Českobratrské církve evangelické Karlem Müllerem a Jakubem Malým nemohli setkat osobně v kostele a povídali jsme si přes videohovor. A podobně probíhají i letošní Velikonoce. Tak si oslavu nejdůležitějších křesťanských svátků roku nepředstavovali, nevěší však hlavu a káží krizi navzdory. Jen k věřícím promlouvají skrze počítačové obrazovky a bohoslužby streamují online.

S moderními technologiemi mají ostatně jako zástupci nejmladší generace farářů zkušenosti. Na YouTube provozují kanál Pastoral Brothers, kde jsou k vidění nezřídka provokativní videa, v nichž s humorem osvětlují a komentují biblická a etická témata a kde se například dozvíme, že Pilát Pontský vymyslel sport pilates a Ježíš Kristus zase crossfit.

LN: Jak vzhledem k současným okolnostem proběhnou Velikonoce? (rozhovor vznikal před Velikonocemi)
KM: Ježíše v karanténě v hrobě nenecháme. Velikonoce budou. Provoz bude stejný, ale přes internet. Bohoslužby budeme streamovat, jako to děláme teď. Akorát jsem se hrozně těšil na křty, které bývají hlavně na Velikonoce. Ty budeme muset odložit, až se lidi budou moci zase scházet.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor: