Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Každý pátý muž do 35 let nemá sexuální zkušenost, ukázal průzkum

Magazín

  5:05
Polovina mužů ve věku 20-35 let nikdy neměla vážný vztah, 19 procent z nich ani žádnou sexuální zkušenost. Průměrný počet vážných vztahů v této věkové kategorii pak byl pouhý 1 vztah trvající v průměru méně než 2 roky. I to ukázal průzkum seznamovací agentury Date2k, kterého se zúčastnila tisícovka respondentů.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Zajímavá je také socioekonomická analýza nezkušených mužů – téměř 70 % z nich má vysokoškolské vzdělání nebo vysokou školu aktuálně studují. Z průzkumu dále vyplynulo, že nezkušení muži svoji situaci chtějí změnit a jsou připraveni a ochotni na tom pracovat. 

Doba přeje sexuálním menšinám. Jedna z deseti postav v amerických seriálech je LGBT

Naproti tomu ženy mají za sebou relativně kvalitní vztahovou minulost, ale většinou po 10 letech vztah končí a ony kolem 45 roku věku hledají nového partnera.  Průzkum ukázal, že jsou vzdělané, ekonomicky soběstačné, nicméně seznámení v tomto věku již vyžaduje značný čas – více než 1 a půl roku. Žádný vztah uvedla pouze 2 % žen. 

Nejčastější příčinou rozchodů jsou: nevhodná komunikace (nekomunikace, manipulace, lhaní, nedorozumění), nedostatek času (nesdílení společného času, příliš mnoho času v práci…), ale i i hádky, agrese, násilí. Zajímavé je zjištění, že 35 % žen ve věku 40-45 nemá žádné děti, naopak více než polovina děti dvě.

Průzkum seznamovací agentury proběhl za pomocí tvz. Loveportu - online analýzy vztahového a seznamovacího potenciálu, která zahrnuje 66 otázek rozdělených do 6 oblastí (povaha, sexualita, straktivita, mužnost/ženskost, sociální status a rodinný stav) 

„Výsledky z pohledu statistiky nás naprosto překvapily. Samozřejmě jsme očekávali, že se najdou jednotlivci, kteří nemají žádné zkušenosti se vztahy, ale že jich bude tolik, nenapadlo nikoho z nás. Museli jsme dokonce upravit algoritmus, protože se těžko objektivně hodnotí potenciál daného člověka, např. z pohledu sexuální atraktivity, pokud nemá v této oblasti žádné zkušenosti,“ dodává majitel Date2k a matematik Jakub Mertl.

Autor:
Témata: vztah, průzkum

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mrtvé moře ve vaně: Kosmetika, díky které využijete sílu soli a bahna
Mrtvé moře ve vaně: Kosmetika, díky které využijete sílu soli a bahna

V kosmetice Kawar najdete životadárné minerály z Mrtvého moře, které regenerují a zjemňují pleť. Sáhnout můžete po pleťové masce, krémech, ale i...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat