Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
24. listopadu 2019 5:05 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Každý pátý muž do 35 let nemá sexuální zkušenost, ukázal průzkum

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Polovina mužů ve věku 20-35 let nikdy neměla vážný vztah, 19 procent z nich ani žádnou sexuální zkušenost. Průměrný počet vážných vztahů v této věkové kategorii pak byl pouhý 1 vztah trvající v průměru méně než 2 roky. I to ukázal průzkum seznamovací agentury Date2k, kterého se zúčastnila tisícovka respondentů.

Zajímavá je také socioekonomická analýza nezkušených mužů – téměř 70 % z nich má vysokoškolské vzdělání nebo vysokou školu aktuálně studují. Z průzkumu dále vyplynulo, že nezkušení muži svoji situaci chtějí změnit a jsou připraveni a ochotni na tom pracovat. 

Naproti tomu ženy mají za sebou relativně kvalitní vztahovou minulost, ale většinou po 10 letech vztah končí a ony kolem 45 roku věku hledají nového partnera.  Průzkum ukázal, že jsou vzdělané, ekonomicky soběstačné, nicméně seznámení v tomto věku již vyžaduje značný čas – více než 1 a půl roku. Žádný vztah uvedla pouze 2 % žen. 

Nejčastější příčinou rozchodů jsou: nevhodná komunikace (nekomunikace, manipulace, lhaní, nedorozumění), nedostatek času (nesdílení společného času, příliš mnoho času v práci…), ale i i hádky, agrese, násilí. Zajímavé je zjištění, že 35 % žen ve věku 40-45 nemá žádné děti, naopak více než polovina děti dvě.

Průzkum seznamovací agentury proběhl za pomocí tvz. Loveportu - online analýzy vztahového a seznamovacího potenciálu, která zahrnuje 66 otázek rozdělených do 6 oblastí (povaha, sexualita, straktivita, mužnost/ženskost, sociální status a rodinný stav) 

„Výsledky z pohledu statistiky nás naprosto překvapily. Samozřejmě jsme očekávali, že se najdou jednotlivci, kteří nemají žádné zkušenosti se vztahy, ale že jich bude tolik, nenapadlo nikoho z nás. Museli jsme dokonce upravit algoritmus, protože se těžko objektivně hodnotí potenciál daného člověka, např. z pohledu sexuální atraktivity, pokud nemá v této oblasti žádné zkušenosti,“ dodává majitel Date2k a matematik Jakub Mertl.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!