15. dubna 2010 13:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Opilý řidič hummeru boural do aut, celkem jich poškodil deset

Automobil zdemolovaný opilým řidičem hummeru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Automobil zdemolovaný opilým řidičem hummeru. | foto: reprofoto

PRAHA Velkou smůlu měli majitelé aut zaparkovaných v pražské ulici Nad Olšinami. Opilý řidič hummeru usedl za volant a postupně naboural deset vozů. Nejdřív svým terénním vozem poškodil čtyři zaparkovaná auta. Než přijela policie, chtěl svůj vůz odstavit ze silnice a zdemoloval dalších šest vozů.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan uvedl, že v ulici Nad Olšinami muž nejdřív vozem poškodil čtyři zaparkovaná auta. Ještě před příjezdem policistů se ale rozhodl zaparkovat své velké terénní auto na chodník, aby nepřekáželo v provozu. "Při tomto manévru se řidiči bohužel podařilo nabourat dalších šest vozidel," dodal Hulan.Když na místo přijeli policisté, nechali řidiče "dýchnout", aby zjistili, zda před jízdou nepil alkohol. "Na displeji přístroje (se) zobrazila hodnota 2,54 promile alkoholu v dechu. Celou událost nyní na místě dokumentují a prošetřují policisté oddělení dopravních nehod," dodal pražský policejní mluvčí.

To, že řidič v hummeru naboural čtyři zaparkovaná auta, oznámil policii kolem desáté dopoledne náhodný svědek, který pak podle Hulana s řidičem vyčkal na místě až do příjezdu policie.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!