Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubka v autě sestřelila jeho mluvčí

Magazín

  11:03
Praha/České Budějovice - Auto s Jiřím Paroubkem bouralo. Předseda ČSSD dopoledne cestoval na přednášku do Českých Budějovic, když do něj zezadu narazil vůz, který řídila mluvčí strany Květa Kočová. Kromě materiálních škod se nikomu nic nestalo, řekl Paroubek.

Jiří Paroubek volá, že je v pořádku - ilustrační foto foto: Lidové noviny

"Byla to má chyba, nabourala jsem do něj zezadu, špatně jsem odhadla vzdálenost. Předseda i všichni cestující jsou v pořádku," sdělila Kočová. Také Paroubek uvedl, že se nestalo nic vážného. Výši škody policie odhadla na 400.000 až 500.000 korun.

"Jeli jsme přiměřenou rychlostí po mokré vozovce, řídil můj řidič. Auto před námi prudce zbrzdilo, došlo k nárazu auta zezadu," popsal nehodu Paroubek. Sám žádný velký náraz nepocítil, jedinou komplikací bylo, že na konferenci věnovanou významu roku 1968 přijel trochu pozdě. "Možná to bylo k něčemu dobré, protože se program konference trochu přeskládal," podotkl.

"Nikdo nebyl zraněn. Podle oznamovatelů vznikla na obou vozidlech škoda 50.000 korun," řekla jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

Paroubka poté odvezl do jižních Čech náhradní automobil. Podle serveru Novinky se nehoda stala u obce Selibov na Písecku, což potvrdila i jihočeská policie.

Naposledy se s Jiřím Paroubkem v souvislosti s dopravními nehodami muvilo v listopadu loňského roku, kdy auto, které vezlo šéfa ČSSD na svatbu, mělo hned několikrát porušit dopravní předpisy.

Podle svědků předjíždělo přes dvojitou čáru a výrazně překračovalo povolenou rychlost. Místy jelo rychlostí až 200 kilometrů za hodinu. Sám Paroubek tehdy tvrdil, že za jízdy spal, a tudíž si ničeho nevšiml.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Prodej bytu 3+1 v Hradci Králové
Prodej bytu 3+1 v Hradci Králové

Brožíkova, Hradec Králové - Nový Hradec Králové
4 950 000 Kč

Mohlo by vás zajímat