Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pippa vypadá jako plechovka a Harry je stále k mání v IKEA. Internet vtipkuje o královské svatbě

Magazín

  13:49
PRAHA - Talíře ze svatební hostiny Harryho a americké herečky Meghan Markleové ještě ani nestihly vychladnout a po internetu už koluje řada více či méně povedených vtipů, které se o královskou událost roku otírají. Některé se začaly šířit ještě před začátkem obřadu. Podívejte se na výběr.

V jednom tweetu je Pippa Middletonová přirovnávána k plechovce. foto: Twitter - Sarah Rogers

Švédský podnik IKEA na svůj facebookový profil před začátkem obřadu vyvěsil reklamu, ve kterém propaguje židli, která shodou okolností nese princovo jméno, s nápisem „Single a dostupná/ý.“. „Žádný strach, dámy. Harry je pořád ještě k mání. Slibujeme,“ píše se v příspěvku.

Na účet královské svatby se na svém twitterovém účtu pobavila také uživatelka Robyn Rossová, když zveřejnila video, na kterém redaktorka podává zprávy z Windsoru. V pozadí je ale také zachycen malý kluk, který za moderátorkou pózuje a dělá podivná gesta. Uživatelka k příspěvku připsala: „To dítě v pozadí je moje nové nejoblíbenější“.

Do Windsoru se na svatbu přišla podívat i známá komiksová postava Deadpool. Alespoň tak to vypadá na snímku twitterového profilu Cycle. Ten filmového hrdinu v rudém kostýmu vmontoval do fotografie, na které si oba novomanželé dávají polibek. „Kdo pozval Deadpoola?,“ ptá se v popisku.

Vtipné srovnání ke královské svatbě, tentokrát spíš na účet královského prezidenta, vyvěsil i třetí kanál britské televize BBC. Na twitterovém účtě BBC Three se totiž objevil snímek srovnávající návštěvnost královské svatby s účastí na inauguračním projevu Donalda Trumpa.

Nejslavnější koně Británie. Jaký je příběh grošáků, kteří táhli královský kočár?

Sociální sítě baví i video svatebního procesí, na kterém se splašil kůň. „Všiml jste si toho někdo?“ píše se u příspěvku. Jeden z komentářů pod videem uvádí, že zvíře bylo pravděpodobně pod stresem. „Jezdec to měl dobře pod kontrolou,“ píše se v jiném.

Musíme vás dva oddat. Excentrický biskup ‚ukradl den‘ Harrymu a Meghan

Díky svatbě prince Harryho a Meghan Markleové se stal na internetu populárním i americký biskup Michael Curry, který na svatbu přijel z USA. Ten totiž pronesl emotivní projev plný rozličných gestikulací ve stylu černošských kazatelů, který některým lidem na sociálních sítích připadal příliš dlouhý. Na Twitteru o něm vtipkuje uživatelka Kate Hall.

Vévodkyním cukaly při obřadu koutky a princezna vyplázla jazyk. Nenápadné detaily z královské svatby

Na Facebooku si jeden z profilů udělal legraci i z britské hlavy státu. Uživatel ze záznamu svatby vystřihl záběr, při kterém je královna Alžběta II. zamračená. Opodál přitom stojí princ William a vypadá, jako kdyby zadržoval smích. K obrázku je připojený popisek: „Když tvoje babča není ohromená a ty se snažíš zadržet smích.“

Další vtipný příspěvek sdílela twitterová uživatelka AuroraRain, která v něm píše, že pokud její manžel nebude při svatbě plakat, jako princ Harry když spatřil Meghan ve svatebních šatech, tak si ho nevezme.

Twitterová uživatelka Common Girl na sociálních sítích zase připomněla Harryho dětství. Přirovnala jeho fotku, na které jako malý kluk vyplazuje jazyk, k té dnešní. „Tohle miluju, vůbec se nezměnil,“ okomentovala tweet.

Twitterová uživatelka Sarah Rogersová si zase všimla toho, že šaty Pippy Middletonové jsou podobné obalu plechovky od chlazeného čaje.

Šaty Pippy Middletonové jinému uživateli připomněly i obraz od nizozemského malíře Van Gogha.

O tom, že oblečení svatebčanů je podobné obalům od nápojů, zažertoval na svém profilu i jiný vtipálek z Twitteru. Obřadní róba arcibiskupa z Canterbury podle něj totiž vypadá jako žlutá plechovka od minerálky.

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat