3. září 2016 11:16 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prestižní londýnské muzeum představí výstavu o Pink Floyd

Kniha Pink Floyd: Odvrácená strana zdi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kniha Pink Floyd: Odvrácená strana zdi | foto: Slovart

LONDÝN Mezinárodní retrospektivu věnovanou britské rockové skupině Pink Floyd uspořádá londýnské Muzeum královny Viktorie a prince Alberta (Victoria and Albert Museum; V&A). Výstava věnovaná 50 letům tvorby této kapely od vzniku prvního singlu Arnold Layne z jara 1967 začne příští rok v květnu a potrvá do října.

Akce pod názvem Výstava Pink Floyd: jejich ostatky bude „pohlcující, vícesmyslovou a divadelní výpravou do historie skupiny“ od jejích počátků v 60. letech v Londýně až po současnost, oznámilo muzeum.

Britský muzikant Roger Waters je spoluzakladatel a hlavní skladatel skupiny Pink Floyd.
Britský zpěvák, jeden ze zakladatelů legendární skupiny Pink Floyd Roger Waters přijel do Prahy.

Výstava má představit skupinu ze všech možných uhlů, ať již jde o její komponování a vystupování na jevištích, tak o její stopu v oblasti designu, filmu, hudební technologie a fotografie. K vidění budou obaly ikonických alb a poutače z koncertů, stejně jako více než 350 dalších exponátů, z nichž některé nebyly nikdy na veřejnosti.

Návštěvníci budou rovněž svědky záznamu koncertu spojeného se „světelnou laserovou show navrženou na míru“, který se ještě nikdy nedostal na veřejnost.

Pink Floyd patří k jedněm z nejúspěšnějších hudebních skupin na světě co do počtu prodaných desek, kterých bylo více než 200 milionů. „Pink Floyd představuje působivý a trvalý britský příběh tvůrčího úspěchu,“ poznamenal ředitel muzea V&A Martin Roth. Před čtyřmi lety muzeum uspořádalo podobnou výstavu o dnes již zesnulém britském zpěvákovi Davidu Bowiem.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz