Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Putin krotitelem tygrů

Magazín

  8:46
MOSKVA/PRAHA - Ruská veřejnost už si zvykla vídat svého bývalého prezidenta Vladimira Putina v různých netradičních rolích. Nechal se nafotit jako pilot bombardéru, vášnivý judista nebo jako sibiřský rybář. Tentokrát však ruská média, zvyklá uctívat Putina jako hrdinu, představila premiéra v roli krotitele tygrů.

Ruská média ukazovala svého premiéra v roli chrabrého zachránce. foto: AFP

Agentura Interfax přinesla zprávu o tom, jak současný premiér země zachránil televizní štáb před útokem agresivního tygra v divočině Dálného východu.

Putin v neděli vyrazil na inspekční cestu do sibiřského národního parku, kde ruští zoologové monitorují vzácné amurské tygry v jejich Putin přirozeném prostředí. Právě ve chvíli, kdy se bývalý prezident blížil se skupinkou expertů k odchycenému tygrovi, podařilo se šelmě uniknout. Dezorientovaný tygr se pak rozběhl směrem k televiznímu štábu, který Putinovu návštěvu natáčel. Premiér podle reportérů zareagoval neuvěřitelně duchapřítomně a bleskově skolil útočící šelmu uspávací puškou. „Nejenže se Vladimir Putin nebál přiblížit se k tomu gigantickému predátorovi tak blízko. Dokonce dokázal zachránit náš televizní štáb před jeho útokem,“ uvedl moderátor televize Rosija premiérův hrdinský čin v hlavních večerních zprávách.

Pětapadesátiletý bývalý špion KGB, který na svou „macho“ image dbal i během svého osmiletého působení v Kremlu, pózoval na fotografiích v maskáčové uniformě a v těžkých botách. Uspanému tygrovi za asistence odborníků nasadil obojek se vysílačkou, která bude pohyb šelmy sledovat pomocí satelitů.

Amurský tygr, jemuž hrozí vyhynutí, je na Sibiři monitorován týmem ruských i západních vědců. Těm také Putin na závěr své „hrdinské“ návštěvy poděkoval.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!