15. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sex nebo internet? Dvě pětiny lidí někdy odložily soulož kvůli tabletu

Milenci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milenci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Zhruba dvě pětiny lidí někdy odložily sex kvůli chytrým telefonům či tabletům, nebo naopak sexuální aktivitu uspíšily, aby mohly jít zase odpovídat na zprávy. Vyplývá to z průzkumu durhamského Centra pro sex, gender a sexualitu financovaného firmou Durex.

Třetina zpovídaných párů se přiznala k tomu, že přerušila sex, aby mohla vzít telefon. „Někdy jsme spolu v posteli, já sjíždím Facebook a on si zase surfuje na nějaké sportovní aplikaci. Dobře si uvědomujeme, že doslova sedíme spolu v jedné posteli, a přitom žijeme v jiných světech,“ uvedla jedna respondentka.

PSALI JSME:

Podle vedoucí oddělení pro globální marketing značky Durex Ukonwy Ojové hraje technologie ústřední roli v osobních životech a vztazích a proto se firma rozhodla prozkoumat, jak může být pozitivně využita. 

„Zjistilo se, že nejjednodušší odpověď je ta nejúčinnější. Po hodinách konzultací nespočtu odborníků, výzkumech na akademické půdě a nekonečných kvalitativních rozhovorech se ukázalo, že řešení je jednoduché, a sice že milostný život nastartuje zejména to, když se v ložnici technologie vypne,“ podotkla.

Zhruba dvě třetiny respondentů přiznaly, že někomu poslaly flirtující zprávu nebo SMS se sexuálním podtextem, více než třetina někdy poslala sexuální fotografii.

ČTK, Lidovky.cz