19. května 2009 10:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sexuální park v Číně úřady zakázaly

Love land v Číně ještě ani neotevřeli a úřady ho zakázali. Kvůli vulgárnosti a neblahému vlivu na společnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Love land v Číně ještě ani neotevřeli a úřady ho zakázali. Kvůli vulgárnosti a neblahému vlivu na společnost. | foto: AFP

Kvůli údajné vulgárnosti a neblahému vlivu na společnost zakázaly čínské úřady otevření prvního tematického parku věnovaného sexu. Svoje brány měl zájemcům o tuto oblast, která je v Číně stále tabuizovaná, otevřít 1. října.

Love Land, neboli Země lásky, která vyvolala rozhořčení gigantickými skulpturami genitálií a svou "technickou" dílnou, měla vzniknout ve městě Čchung Čching na jihozápadě Číny. Místní úřady ale po anketě, kterou udělaly mezi lidmi, rozhodly všechno zrušit, napsal list Global Times.

Love land v Číně ještě ani neotevřeli a úřady ho zakázali. Kvůli vulgárnosti a neblahému vlivu na společnost.

Deník uveřejnil fotografii dělníků, kteří demontují obrovské torzo dolní části ženského těla v červených tangách, jež mělo být umístěno nad hlavní bránou.

"Vyšetřování ukázalo, že tematický obsah parku je vulgární a že není zdravý prospěšný a ani nemá vzdělávací charakter," uvedl v listu místní činovník.

Love land v Číně ještě ani neotevřeli a úřady ho zakázali. Kvůli vulgárnosti a neblahému vlivu na společnost.

"Mělo by to neblahý vliv na společnost, a proto bylo nutné to neprodleně demontovat," dodal. Společnost budující tematický park podle něho "opovrhuje svojí společenskou odpovědností a chce jen těžit ze senzačnosti".

Podle manažera parku Lu Siao-čchinga měl tematický park lidem pomáhat, aby si užili harmonického sexuálního života. "Budujeme park pro dobro veřejnosti," prohlásil nedávno. "Sex je v Číně tabuizovaným tématem, ale lidé potřebují mít lepší přístup k informacím o něm."

Čínský park sexu

Expozice parku měla umožnit lidem nahlédnout do historie sexu a nabídnout také poučení, jak správně používat kondom. Do programu měly být zařazeny i kurzy sexuálních technik.

Sex není v Číně rozhodně otevřeným tématem. Čínská vláda ve snaze skoncovat s některými tabu zahájila počátkem letošního roku celostátní osvětovou kampaň na téma sex. Jejím cílem je pobídnout lidi, aby vyhledávali léčbu sexuálně přenosných nemocí a neplodnosti.

Bouřlivá diskuse na téma sexuální park propukla na internetu. V diskusi se objevily protichůdné názory. Někteří Loveland považovali za něco příliš, jiní se naopak domnívali, že by to byl krok k sexuální otevřenosti.

Lidovky.cz, ČTK