Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skywalkerovy lodičky, Žvejkovy legíny i Vaderův prezervativ. Logo Star Wars přináší zisky

USA

  19:30
PRAHA/NEW YORK - S premiérou nového dílu Star Wars: Síla se probouzí se objevují na trhu i nejrůznější „vychytávky“ s tematikou Hvězdných válek. Ve Spojených státech se za tyto předměty očekává tržba až 625 milionů dolarů, píše americký Forbes.

Boty s originálními podpatky. foto: Irregular Choice

Podle analytika Tima Nollena z Macquarie Securities sklidí frančízové zboží Star Wars do roka od premiéry částku zhruba 5 miliard dolarů (cca 120 miliard korun). K tomu bezpochyby přispívá i rozsáhlá kampaň studia Disney, které film produkuje.

Co si mohou fanoušci Star Wars pořídit?

1) Koberec Wampa
Chtěli jste se někdy pomazlit s ledovou bytostí Wampa, která se objevila ve druhém díle původní trilogie Star Wars: Impérium vrací úder? Za 129 dolarů vám to zajistí obchod ThinkGeek. Z huňaté látky ušité tělo a hlava ve tvaru polštáře zajistí fanouškům Hvězdných válek netradiční doplněk do bytu.

Koberec Wampa.

2) Káva s hvězdnou příchutí
Netradiční příchutě kávy připravilo Nestlé. Můžete si tak udělat kávu Darth Vader (čokoládové espresso), Chewbacca (kořeněné latté) nebo Boba Fett (italský sladký krém). Cena začíná na třech dolarech a sehnat jej můžete například v sítích Walmart.

Chutné přichutě kávy nebo sirupů do kávy.

3) Star Wars make-up
Pomocí speciální kolekce make-upu si mohou ženy vykouzlit na tváři buď temnou stranu nebo „světlou“ stranu síly. Sadu připravila značka CoverGirl a cena se pohybuje v rozmezí 5,49-6,99 dolarů.

Kolekce líčidel Star Wars.

4) Lednice Han Solo
Mini lednička, která vyobrazuje Hana Sola zamrzlého v karbonitu, se prodává na ThinkGeek za necelých 160 dolarů.

Lednice Han Solo.

5) Pan Brambora jako Luke Skywalker
Populární kreslená postavička se proměnila v Luka Skywalkera díky přidaným vlasům, světelnému meči a oblečku. V balení najdete i další převleky: například princeznu Leiu, Dartha Vadera nebo Mistra Yodu. Prodává je Hasbro za 14,95 dolarů.

Pan Brambora jako Luke Skywalker.

6) Boty na podpatcích respektive světelných mečích
Skywalkerovy lodičky. I tak by se daly boty z prodejny Irregular Choice nazvat. Podpatky tvoří světelné meče s modrým světlem, které se rozsvítí při každém kroku. Jesli tedy chcete mít boty v barvě světelného meče Luka Skywalkera, jistě vás neodradí vyšší cena - 322,99 dolarů.

Boty s originálními podpatky.

7) USB nabíječka do auta R2-D2
Robot R2-D2 pomohl v mnoha filmovým hrdinům v mnoha soubojích. Nyní přichází s pomocí v případě, že se vám vybil mobilní telefon. Originální dárek najdete na ThinkGeek za 39,99 dolarů.

Nabíječka do auta R2-D2.

8) Star Wars hodinky
Firma Nixon uvedla kolekci Star Wars, v níž jsou i luxusní pánské hodinky. Nejdražší z nich, typ 51-30 SW, stojí 550 dolarů a je v nabídce buď v černé barvě Dartha Vadera nebo bílé, v níž se objevovali vojáci Impéria (Storm Troopers).

Luxusní hodinky Nixon z kolekce Star Wars.

9) Chewbaccovy legíny
Pro milovníky Wookieho Žvejka (v originále Chewbacca) jsou tyto legíny jasnou volbou. ThinkGeek na svých stránkách uvádí, že mohou posloužit jako „skvělá zástěrka pro neoholené nohy“. Pořídíte je za necelých 24 dolarů.

Legíny Chewbacca.

10) Postel Millenium Falcon
Postel ve tvaru vesmírné lodi Millenium Falcon za 4000 dolarů z Pottery Barn Kids uchvátí nejen dětské fanoušky, ale i jejich rodiče.

Postel Millenium Falcon.

11) Wookie jako Ježíš
Obchod Oatmeal, který obraz nabízí, o něm napsal: „Christ Bacca letí Millenium Falcon pro vaše hříchy“. Portrét Žvejka (Chewbacca) se světelným křížem získáte za dvacet dolarů.

Portrét Wookieho.

12) Originální ochrana
Prezervativ s hláškou „Nebudu tvůj otec“ odkazuje na díl Star Wars, kde se Luke Skywalker dozvěděl, že je Darth Vader jeho otec. Za 3,95 dolarů ho prodává Amazon.

Speciální kolekce kondomů.

13) Nafukovací vánoční Yoda
Spojením vánoční tématiky s populárními filmy vznikl nafukovací panáček Mistr Yoda. Walmart nabízí také Dartha Vadera, StormTroopera nebo R2-D2.

Nafukovací Mistr Yoda ve vánočním oblečení.

14) Hláška Admirála Ackbara
Bednička připomínající hlavu Ackbara hraje Cantina song a k tomu přidává ještě známou hlášku Ackbara: „Je to past!“. Za 40 dolarů může znít i u vás.

Bednička, která hraje Cantina Song