9. ledna 2015 6:50 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Epidemie eboly si vyžádala 8235 obětí, uvedla zdravotnická organizace

Test na ebolu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Test na ebolu. | foto: Reuters

Epidemie eboly si dosud vyžádala 8235 obětí z celkového počtu 20 747 nakažených. Informovala o tom Světová zdravotnická organizace (WHO), kterou citovala agentura Reuters. Nejhůře postiženou zemí je západoafrická Sierra Leone.

WHO ve svém prohlášení dodala, že existují náznaky, že situace v Sieře Leone se začíná stabilizovat, nicméně stejně v bývalé britské kolonii v týdnu do 4. ledna přibylo 248 nových případů smrtícího onemocnění.

ČTĚTE TAKÉ:

Dalšími nejvíce postiženými zeměmi jsou Libérie a Guinea ležící rovněž v západní Africe. V Libérii ale nových případů nákazy postupně ubývá. Zatímco loni v srpnu a září bylo nově nakažených každý týden více než 300, během pěti dnů na přelomu roku přibylo jen osm nemocných. Častými oběťmi se stávají i zdravotníci, kteří o nemocné pečují. Jak WHO uvedla, dosud bylo nakaženo 838 pracovníků ve zdravotnictví a 495 z nich nemoci podlehlo.

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a vnitřní krvácení. Zatím proti infekci neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, několik nadějných preparátů však lékaři testují.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz