Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se starat o pleť, když uhodí mrazy? Hydratujte

Zdraví

  7:00
Ačkoli přišla letos zima opožděně a neuhodila ještě v plné síle, mrazivé počasí může vaši pleť nehezky poznamenat. Péče o pleť má svá v zimě svá specifika. Jak se o kůži správně starat? Server Lidovky.cz přináší několik tipů.

Jak se v zimě starat o pleť? foto: Shutterstock

V zimním období pleť trápí především neustálé přesuny z mrazu do vytopených místností, protože představují větší zátěž. Pleť je napjatá a nucena neustále se přizpůsobovat novému prostředí. Navíc se velmi snadno může narušit její přirozená ochranná vrstva. Pro kůži je proto důležitá především dostatečná hydratace.

Péče o pleť - ilustrační foto

V zimním období se hodí spíše hutnější a mastnější krémy nebo séra. Pokud pozorujete, že se vám v okolí nosu či úst objevují jemné šupinky, je to první příznak nedostatečné hydratace. I pokud nemáte přímo suchý typ pleti, je v zimním období lepší používat přípravky pro suchou a citlivou pleť.

"Pleť se v zimním období stává sušší, má větší sklon k červenání a tvorbě rozšířených žilek. Proto je vhodné lehčí hydratační krémy změnit za prostředky mastnější a výživnější," doporučuje dermatoložka Gréta Wohlová z Laserového centra Anděl.

Pokud máte citlivou pleť a i v létě s ní máte problémy, musíte být v zimně obezřetní. Hledejte krémy či dokonce oleje, které pleť promastí. Zároveň si ale dávejte pozor, abyste to s péči "nepřehnali" a zbytečně jste si neucpávali póry. Vhodná je například indulona či arganový olej. Mrazivé počasí ale může potrápit i jiné části těla než pouze obličej, stejnou péči věnujte rukám, ale i částem těla, která jsou krytá oblečením.

"Kromě obličeje jsou rozmarům počasí vystaveny také naše ruce, kromě výživných krémů jim velice prospěje nošení rukavic," radí Wolhová.

PSALI JSME:

Ačkoli nemusí být červené žilky nutně z mrazu, dávejte si na ně pozor. Začervenalá pokožka signalizuje problém. I proto se hodí hutnější krémy, které pleť "odizolují" a před mrazem chrání. A pokud se chystáte na hory, pak nezapomeňte na UV záření a přibalte sebou krémy s ochrannými UV filtry (používejte minimální hodnotu SPF 10).

Autor:
Témata: Mráz

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat