Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Jak se starat o pleť, když uhodí mrazy? Hydratujte

Zdraví

  7:00
Ačkoli přišla letos zima opožděně a neuhodila ještě v plné síle, mrazivé počasí může vaši pleť nehezky poznamenat. Péče o pleť má svá v zimě svá specifika. Jak se o kůži správně starat? Server Lidovky.cz přináší několik tipů.

Jak se v zimě starat o pleť? foto: Shutterstock

V zimním období pleť trápí především neustálé přesuny z mrazu do vytopených místností, protože představují větší zátěž. Pleť je napjatá a nucena neustále se přizpůsobovat novému prostředí. Navíc se velmi snadno může narušit její přirozená ochranná vrstva. Pro kůži je proto důležitá především dostatečná hydratace.

Péče o pleť - ilustrační foto

V zimním období se hodí spíše hutnější a mastnější krémy nebo séra. Pokud pozorujete, že se vám v okolí nosu či úst objevují jemné šupinky, je to první příznak nedostatečné hydratace. I pokud nemáte přímo suchý typ pleti, je v zimním období lepší používat přípravky pro suchou a citlivou pleť.

"Pleť se v zimním období stává sušší, má větší sklon k červenání a tvorbě rozšířených žilek. Proto je vhodné lehčí hydratační krémy změnit za prostředky mastnější a výživnější," doporučuje dermatoložka Gréta Wohlová z Laserového centra Anděl.

Pokud máte citlivou pleť a i v létě s ní máte problémy, musíte být v zimně obezřetní. Hledejte krémy či dokonce oleje, které pleť promastí. Zároveň si ale dávejte pozor, abyste to s péči "nepřehnali" a zbytečně jste si neucpávali póry. Vhodná je například indulona či arganový olej. Mrazivé počasí ale může potrápit i jiné části těla než pouze obličej, stejnou péči věnujte rukám, ale i částem těla, která jsou krytá oblečením.

"Kromě obličeje jsou rozmarům počasí vystaveny také naše ruce, kromě výživných krémů jim velice prospěje nošení rukavic," radí Wolhová.

PSALI JSME:

Ačkoli nemusí být červené žilky nutně z mrazu, dávejte si na ně pozor. Začervenalá pokožka signalizuje problém. I proto se hodí hutnější krémy, které pleť "odizolují" a před mrazem chrání. A pokud se chystáte na hory, pak nezapomeňte na UV záření a přibalte sebou krémy s ochrannými UV filtry (používejte minimální hodnotu SPF 10).

Autor:
Témata: Mráz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!