28. září 2014 6:10 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Přes 3 tisíce mrtvých a 20 tisíc nakažených. WHO sčítá následky eboly

Zdravotníci v ochranných oblecích přenášejí tělo člověka zemřelého na ebolu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdravotníci v ochranných oblecích přenášejí tělo člověka zemřelého na ebolu... | foto: ČTK

DAKAR Počet obětí epidemie eboly v západní Africe se vyšplhal na nejméně 3091. Vyplývá to podle agentury Reuters z nejnovějších údajů Světové zdravotnické organizace (WHO). Nejvíce postiženou zemí je Libérie, která zatím zaznamenala 1830 úmrtí.

Počet nakažených ebolou v západní Africe již podle WHO překročil 6500 osob. Některé studie varují, že do listopadu by se počet infikovaných mohl vyšplhat na více než 20 tisíc osob, píše internetový server BBC.

ČTĚTE TAKÉ:

Epidemie zasáhla hlavně Libérii, Sierru Leone a Guineu, virus se ale rozšířil i do Senegalu a Nigérie. Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, takže úmrtnost na nákazu je vysoká.

Snahy místních úřadů v boji proti ebole značně komplikuje přístup místních...

Snahy místních úřadů v boji proti ebole značně komplikuje přístup místních...

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?