Fotbalisté Madagaskaru se radují z postupu do čtvrtfinále Poháru národů.

Fotbalisté Madagaskaru se radují z postupu do čtvrtfinále Poháru národů. | foto: Reuters

Pohádka jménem Madagaskar nekončí. Při premiéře na Poháru národů je v semifinále

•   21:30
Alexandrie - Fotbalisté Madagaskaru při své premiérové účasti na mistrovství Afriky postoupili už do čtvrtfinále. V dnešním osmifinále v Alexandrii porazili debutanti po penaltovém rozstřelu Kongo, zápas skončil po prodloužení 2:2.

Rozzuřený Messi odmítl převzít bronz. ‚Korupce sudích poslala do finále Brazílii,‘ vztekal se po vyloučení

Madagaskar překvapil už v základní skupině, kterou i díky vítězství nad favorizovanou Nigérií vyhrál. A pohádka fotbalistů ostrovního státu neskončila ani v play off, kde dnes vyřadili dvojnásobné kontinentální šampiony Kongo.

Ti si vynutili prodloužení díky gólu v 90. minutě, ale penaltový rozstřel ovládl 4:2 Madagaskar, jenž se ve čtvrtfinále střetne s vítězem zápasu Ghana - Tunisko.