Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Radost vystřídal smutek. Aurierovi po vítězném derby nad Arsenalem zavraždili bratra

Marcus Rashford (vlevo) v souboji o míč se Sergem Aurierem. foto: Reuters

Londýn - V neděli večer byl fotbalista Serge Aurier u toho, když Tottenham „slavně“ v londýnském derby v Premier League porazil neoblíbeného rivala Arsenal (2:1). Po pár hodinách však obdržel zprávu, kterou slyšet rozhodně nechcete. Jeho mladší bratr byl ve Francii zavražděn.
  19:28

Christopher Aurier v pondělí nad ránem na předměstí Toulouse v jedné z průmyslových zón vyšel před taneční klub, když do něj vrah nasypal kulky.

Se střelným zranění břicha byl převezen do nemocnice, kde mu však už nedokázali pomoci.

Fotbalista amatérského týmu z páté nejvyšší soutěže Toulouse Ródeo zemřel, bylo mu šestadvacet.

Marcus Rashford (vlevo) v souboji o míč se Sergem Aurierem.
Serge Aurier je podezřelý, že opět porušil karanténu.

„S hlubokým zármutkem potvrzujeme informace médií, že bratr našeho obránce Sergeho Auriera zemřel. Sergemu i jeho rodině vyjadřujeme nejhlubší soustrast,“ oznámil Tottehnam Hotspur.

Vrah je na útěku, policie ho zatím nedopadla. Není ani jasný motiv činu.

Christopher Aurier byl rodákem z Pobřeží slonoviny. Ještě jako malý chlapec odcestoval s rodiči a s o rok starším bratrem Sergem do Francie.

Oba začali kariéru v Lens, Serge zamířil do Toulouse, Christopher to v roce 2011 zkoušel v anglické Brentfordu, který tenkrát působil ve třetí lize.

„Byl jsem tam na zkoušce, všechno šlo dobře až na to, že jsem neuměl ani slovo anglicky. A trenér Uwe Rösler mi řekl: Nemůžeš tady zůstat, protože bys nerozuměl mým pokynům,“ líčil Christopher Aurier před lety v jednom z rozhovorů.

Starší a úspěšnější Serge Aurier, který nastupuje na pozici pravého beka, po dvou letech v Toulouse zamířil do Paris St. Germain, odkud ho v roce 2017 koupil Tottenham.