Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN
5. dubna 2016 16:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tvrdík: Rezignace Šimáněho těsně před vrcholem sezony Slavii neprospěla

Jaroslav Tvrdík si myslí, že měl Šimáně zůstat v čele klubu minimálně do konce sezony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Tvrdík si myslí, že měl Šimáně zůstat v čele klubu minimálně do konce sezony. | foto: ČTK

PRAHA Zástupce majoritního vlastníka fotbalové Slavie CEFC a předseda dozorčí rady klubu z Edenu Jaroslav Tvrdík přiznal, že čínská strana se rozcházela s minoritním vlastníkem Jiřím Šimáněm v tom, že chtěla úspěch rychleji než Šimáně. Ten se i kvůli tomu v pondělí vzdal funkce předsedy představenstva Slavie.

„Jiří Šimáně má pravdu, nejedná se jen o diskuzi nad obsazením sportovního úseku. Oba akcionáři mají jiné představy o budoucnosti klubu,“ uvedl Tvrdík v tiskovém prohlášení na oficiálních stránkách klubu.

„Neshodujeme se bohužel v cestě, jak vytýčených cílů dosáhnout. CEFC má vyšší ambice při doplnění klubu, nesouhlasila s odprodejem klíčových hráčů a chce dále investovat do provozu klubu a do jeho rozvoje včetně zcelení klubu a stadionu,“ přiznal někdejší ministr obrany Paroubkovy vlády.

Tvrdík dále uvádí, že je pochopitelné, že hlavní slovo v klubové politice měl majoritní vlastník.

Zleva prezident Slavie Jiří Šimáně a místopředseda dozorčí rady Jaroslav Tvrdík...
Tisková konference fotbalové Slavie, 11. února v Praze. U stolu zprava...

„Je legitimní, jestliže jste majoritním akcionářem a financujete naprostou většinu provozu klubu, že chcete mít také adekvátní možnost uplatnit svůj pohled na zásadní rozhodnutí ve strategii klubu.“

„Chápu pana Šimáněho, že za této situace nechtěl nést v pozici minoritního akcionáře odpovědnost za klub v pozici předsedy představenstva. Chtěl bych mu hluboce poděkovat za to, že jsme s ním měli možnost podílet se na záchraně fotbalového klenotu, kterým SK Slavia Praha pro český fotbal bezesporu je,“ doplnil Tvrdík.

Způsob rezignace byl špatný

Mrzí ho naopak forma, jakou Šimáně svou rezignaci oznámil.

„Pan Šimáně zaslouží hluboký respekt a úctu každého slávistického fanouška. Jsme však také přesvědčeni, že diskuze o budoucnosti klubu patří akcionářům za jednacím stolem nebo v orgánech obou společností,“ myslí si Tvrdík.

„V tomto kontextu způsob a forma rezignace předsedy představenstva těsně před vrcholem jarní části ligy klubu neprospěla,“ dodává.

larJaroslav Šindelář
Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Jan Koukal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jan Koukal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Jan Koukal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?