Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C oblačno Předplatné LN
6. srpna 2009 1:17 Lidovky.cz > Sport > Názory

SPARŤAN: Modlitba za SuperToma

Pamič a Cissé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pamič a Cissé. | foto: ČTK

PRAHA Otče náš, jenž jsi na nebesích zahalen do rudé tógy, posvěť se jméno SuperToma Řepky, přijď království tvé. Buď vůle tvá, která SuperToma zbaví bolesti, aby mohl nastoupit jak v Aténách, tak i v české lize. Přítomnost SuperToma našeho vezdejšího na hřišti dej nám dnes.

A odpusť nám i jemu naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům hájícím odporné barvy v zeleno- či červenobílé kombinaci. A neuveď nás v pokušení myslet si, že postup do dalšího kola Ligy mistrů a vítězství v lize i poháru ČMFS jsou automatická, ale zbav SuperToma i celý tým od zlého. SPARTA.

Tak nějak mohla vypadat modlitba před včerejší odvetou proti Turkotatarům v Aténách. Úspěch v podobě postupu do dalšího "předkola smrti" totiž do velké míry záležel i na tom, zda SuperTom dokáže uhájit nájezdníky a dovede své spoluhráče k podobnému galapředstavení, jako před týdnem v Praze.

Vyloženě špatný nebyl ani následný match proti kolchozníkům z vršovického kibucu. Ok, rudí nedokázali dát gól. Ovšem víc by se mělo mluvit o tom, proč je v lize tým, který spoléhá na taktiku 6-4-0, po celý zápas zoufale betonuje, zdržuje a hraje místy až zákeřně. Uklidnit nás může, že větší zoufalci, kteří se ani nesnaží předstírat snahu vstřelit gól, na Letné letos snad už ani hrát nemohou.

To nářky sešívaných kašparů nad bráněním soupeře v devíti zněly až komicky. Na rozdíl od Kolchozu totiž Brnisko dvě branky vstřelilo. Nyní přejme hodně štěstí sympatickým moldavským šerifům. 

Autor (31) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...