13. prosince 2015 14:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Tvrdé K.O. Boxerskou show ukončil úder do spánku

Vítěz. Anthony Joshua uštědřil soupeři K.O. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz. Anthony Joshua uštědřil soupeři K.O. | foto: Reuters

LONDÝN Bylo to boxerské galapředstavení těžkých vah. A Brit Anthony Joshua potvrdil, že je hvězdou budoucnosti. Svého soupeře a krajana Dilliana Whytea uzemnil v sedmém kole ostrým pravým hákem přímo do spánku a v Londýně získal britský titul, pás Commonwealthu a Mezinárodní titul WBC.

Londýnská aréna viděla parádní boxerskou řežbu. Joshua, oblíbenec fanoušků, měl s protivníkem velké problémy. Whyte se výborně pohyboval, kryl a v úderech byl přesný.

V sedmém kole ovšem favorit zaútočil a zaznamenal 15. KO v 15. zápase. „Byl to pouliční boj, ale užil jsem si to,“ řekl vítěz. „Věřil jsem v sám sebe. Byl to těžký zápas, nejtěžší v této fázi kariéry.“

Souboj o Británii bavil. Joshua nastoupil do ringu za zpěvu rappera Stormzyho, Whyte zase po ohlášení svého jména vyl jako vlk a k nástupu mu hrála melodie z filmu Čelisti.

Zápas těžkých vah s podtitulem „Bad Intentions“ překonal očekávání. A mnohé zaujal mnohem více, než nepříliš atraktivní střetnutí mezi Vladimirem Kličkem a Tysonem Furym.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.