18. srpna 2018 13:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Semenyaová zná už svůj program v Ostravě. Poběží dokonce i smíšenou štafetu

Caster Semenyaová (vlevo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Caster Semenyaová (vlevo) | foto: Reuters

OSTRAVA V nominaci Afriky na atletický Kontinentální pohár v Ostravě nechybí osmistovkařka Caster Semenyaová či sprinterská hvězda Marie Josée Ta Louová. Obě shodou okolností čeká 8. a 9. září dvojstart v individuálních disciplínách a k tomu účast ve štafetě.

Jihoafrická současná královna půlky Semenyaová byla vedle své hlavní trati, na které je dvojnásobnou olympijskou vítězkou a trojnásobnou mistryní světa, nominována i na čtyřstovku a do smíšené čtvrtkařské štafety. 

Sprinterka z Pobřeží slonoviny Ta Luová zase poběží stovku i dvoustovku, na nichž se vloni v Londýně stala vicemistryní světa, a k tomu sprinterskou štafetu.

Silnou stránkou výběru afrického kontinentu budou zejména běhy. 

Se Semenyaovou poběží osmistovku její rivalka Francine Niyonsabaová z Burundi, představí se také čerstvá světová rekordmanka v běhu na 3000 metrů překážek Beatrice Chepkoechová z Keni a v mužském závodě její krajan a olympijský vítěz a mistr světa Conseslus Kipruto. 

Jihoafričanka Caster Semenyaová.
Jihoafričanka Caster Semenyaová je doma.

V týmu jsou také další hvězdní Keňané jako třeba mistr světa na 1500 metrů Elijah Manangoi či světová šampionka na 5000 metrů Hellen Obiriová.

Jedním ze soupeřů Jakuba Vadlejcha v oštěpařském sektoru bude exmistr světa a stříbrný olympijský medailista v hodu oštěpem Julius Yego z Keni. 

Z technických disciplín bude k hvězdám patřit i jihoafrický dálkař Ruswahl Samaai, bronzový medailista z MS, zatímco jeho krajan a světový šampion Luvo Manyonga v nominaci není.

ČTK