Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sexuální skandály mu zničily kariéru. Golfový idol vypadl z elitní stovky

Sport

  15:49
LONDÝN - Platí za jednoho z nejúspěšnějších golfistů všech dob, kariéra Tigera Woodse ale míří v posledních měsících strmě dolů. Američan označil svoji hru za otřesnou, odhlašuje se z turnajů a po více než 18 letech vypadl z elitní stovky světového žebříčku. V minulosti si ho média dobírala kvůli sexuálním skandálům.

Tiger Woods. foto: Reuters

V únoru odstoupil z turnaje La Jolle, od té doby nehrál. Limitují ho operovaná záda i rapidní pokles formy. Dlouholetý lídr pořadí a jeden z nejlépe placených sportovců světa se topí v problémech. Poprvé od 29. září 1996, kdy figuroval na 225. místě, chybí v první stovce žebříčku.

„Vzhledem k jeho herní absenci je pokles nevyhnutelný,“ píše expert sportovní stanice BBC Iain Carter. „V současnosti se necítí konkurenceschopný, ale marketingově má stále obrovskou sílu. Až se vrátí, bude znovu obrovským lákadlem nejen pro diváky.“

Woodsovo jméno se však neskloňovalo pouze se sportovními úspěchy. S devětatřicetiletým Američanem lomcovala sexuální touha, kvůli které se před čtyřmi lety dokonce léčil na specializované klinice.

Měl dvanáct milenek

V roce 2010 se mu rozpadlo manželství se švédskou modelkou Erin Nordegrenovou, s níž měl dvě děti. „Mrzí nás to, ale přejeme jeden druhému jen to nejlepší,“ uvedl kdysi slavný pár ve společném prohlášení, které citoval magazín People.

Od té doby kalifornský rodák na sportovním poli tápe. Po rozvodu byl nesoustředěný, jeho předposlední místo z turnaje v americkém Akronu označili golfoví odborníci za ostudu a blamáž.

Charismatický chlapík přiznal, že svoji manželku podváděl s dvanácti milenkami. Veřejně se omluvil, ale manželství ani svoji pověst nezachránil. Aféra, kvůli niž přišel o řadu sponzorů, ho údajně připravila o 50 milionů dolarů. Idol se zhroutil.

Woods plnil titulní strany bulvárů, v médiích kolovaly překvapující výpovědi jeho milenek. Ze slušňáka se stal maniak, jemuž pomohla až lékařská péče.

Tiger Woods.
Lindsey Vonnová a Tiger Woods.

„Byl perverzní, po sexu s ním jsem si připadala jako kus hadru,“ líčila podrobně jedna z Woodsových sexuálních partnerek. „Měl rád, když jsem mluvila sprostě. U toho mě tahal za vlasy.“

Před dvěma lety se golfista po dlouhé odmlce vrátil zpět na pozici světové jedničky, čímž alespoň částečně zastínil zprávy ze svého neučesaného soukromí. Teď je zpátky v problémech. Tentokrát zřejmě hlubšího rázu.

Woodse přivedl ke golfu cílevědomý otec Earl, jenž během války ve Vietnamu několikrát těsně unikl smrti. Sám hrál baseball, jemuž se věnoval i Tiger. U něj ale dostal přednost golf.

Nejznámější persona napříč golfovým světem žije v současnosti s lyžařkou Lindsey Vonnovou. Kamery ho často zabírají v cílovém prostoru prudké sjezdovky, odkud americkou krásku podporuje.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!