Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Bidenův syn odmítl kritiku od prezidenta Trumpa. Všechny aktivity jsem vedl nezávisle na otci, uvedl

Někdejší americký demokratický viceprezident Joea Biden (vlevo) se synem. foto: Reuters

Washington - Hunter Biden, syn někdejšího amerického demokratického viceprezidenta Joea Bidena, odmítá kritiku, kterou ho za jeho práci na Ukrajině zahrnul republikánský prezident Donald Trump. Hunter Biden navíc na konci října opustí vedení čínské společnosti, aby už nepracoval pro zahraniční firmy, zatímco jeho otec usiluje o prezidentskou nominaci demokratů. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že je to poprvé, kdy se Hunter poprvé postavil kritice od Trumpa.
  18:46

Diplomati USA tlačili na Ukrajinu k vyšetřování Bidena a jeho syna, tvrdí americká média

Bidenův syn prohlášení učinil přes svého právníka George Mesirese. Ten uvedl, že jeho klient neudělal nic špatného a že všechny své aktivity vedl nezávisle na svém otci.

Trump svého možného volebního soka obvinil ze zneužití úřadu k ochraně podnikatelských aktivit jeho syna Huntera na Ukrajině. Biden starší podle Trumpa v roce 2016 ochránil syna před vyšetřováním na Ukrajině a vyhrožoval Kyjevu, že Washington jinak zastaví vojenskou pomoc zemi.

Trump kritizoval také Hunterovy čínské aktivity s tím, že Biden mladší si zajistil obchodní příležitost, když svého otce doprovázel na konci roku 2013 na oficiální cestě do Číny.

Trump přitom nyní sám čelí hrozbě ústavní žaloby a sesazení z funkce, tedy impeachmentu, kvůli podezření, že v červenci tlačil v telefonickém rozhovoru s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským na to, aby Kyjev Bidenův postup vyšetřoval.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...