27. června 2019 9:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britská policie splnila přání seniorce a zatkla ji. Na služebně dostala stařenka čaj a dort

Stařenka miluje kriminální pořady a zadržení pro ni bylo velkým zážitkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stařenka miluje kriminální pořady a zadržení pro ni bylo velkým zážitkem. | foto: Twitter: Pam SmithReprofoto

Londýn Britská třiadevadesátiletá stařenka Josie Birdová měla před smrtí jedno přání - aby ji zatkla policie. K její velké radosti ji dva policisté obvinili z loupeže, nasadili jí želízka a odvezli ji na místní policejní stanici, napsala agentura Reuters. Zadržení ovšem bylo pouze fingované.

Vnučka Birdové na Twitteru uvedla, že zdravotní stav její babičky se vzhledem k vysokému věku zhoršuje, a proto si přála být zatčena „dřív, než bude pozdě“. Babička podle ní žila celý život v mezích zákona a „chtěla vědět, jaké to je být neposlušná“.

Josie Birdová si přála, aby ji ještě před smrtí zatkla policie.

Josie Birdová si přála, aby ji ještě před smrtí zatkla policie.

Policisté, kteří několikanásobnou praprababičku ze severního Manchesteru zatkli, byli v tu dobu mimo službu. Seniorku zadrželi kvůli loupeži v místním obchodě. Po příjezdu na služebnu ji ovšem strážníci nezavřeli do cely, ale nabídli jí čaj a dort.

„Díky této příležitosti jsme na krátký čas mohli splnit přání starší dámy a věnovat jí den, na jaký nezapomene. Jsme rádi, že jsme mohli stařence vykouzlit úsměv na tváři a splnit jedno z jejích přání,“ uvedla náčelnice místní policie.

Vnučka serveru Manchester Evening News sdělila, že stařenka chtěla být zatčena kvůli své lásce ke kriminálním pořadům a zadržení pro ni bylo velkým zážitkem.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!