Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britské důchodkyně si spolu chtějí užít karanténu. Hlavní je podle nich Netflix a velká zásoba vína

Kamarádky z Manchesteru hodlají karanténu trávit se sklenicí vína u oblíbeného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamarádky z Manchesteru hodlají karanténu trávit se sklenicí vína u oblíbeného... | foto: BBC Breakfast

Manchester Kamarádky v důchodu vysvětlily v pořadu BBC Breakfast, jak se chystají na společnou karanténu. Dámy si z izolace nedělají těžkou hlavu, budou se spolu dívat na seriály a popíjet víno. Video rozhovoru s veselými důchodkyněmi na sociálních sítích sdílely tisíce lidí.

Britská vláda začíná otáčet k přísnějším opatřením. Tento týden premiér Johnson oznámil, že dojde k zavření barů, restaurací a dalších podniků, od příštího týdne budou také zavřeny všechny školy v zemi.

Většina Britů se zatím smí pohybovat volně, ale seniorům nad 70 let vláda doporučila zůstávat doma. Podle nového plánu, který v neděli potvrdil ministr zdravotnictví Matt Hancock v rozhovoru pro stanici SkyNews, má vláda této věkové skupině v blízké době nařídit povinnou izolaci, která bude trvat až 4 měsíce.

Na tuto variantu se začaly připravovat tři dobré přítelkyně z Manchesteru, se kterými vedla rozhovor moderátorka ranního pořadu na BBC. Dámy Doreen, Dotty a Carol se přátelí již čtyřicet let a nyní se rozhodly, že karanténu budou trávit spolu. „První týden strávíme každá ve svém domě, a pokud budeme stále fit a zdravé, pak se rozhodneme, ke které z nás se nastěhujeme,” vysvětlila Doreen na videu, které na Facebooku sdílely tisíce lidí.

To bude zřejmě těžká volba. „Všechny máme stejný počet pokojů, ale Dotty má velkou zahradu a Doreen zase Netflix, takže bychom se mohly dívat na Korunu (britský historický seriál o královské rodině, pozn. red.),” uvažují důchodkyně. „Myslím, že jsem vyhrála,” říká na videu Doreen se smíchem. Ženy si také plánují pořídit dostatečnou zásobu vína na dlouhou karanténu.

19.března 2020 v 21:03, příspěvek archivován: 21.března 2020 v 16:35

VIDEO: ????Doreen, Carol and Dotty are BACK... more from the trio on #BBCBreakfast tomorrow ? (But don�t worry reporter @JayneMcCubbinTV�kept a safe distance from the national sweethearts??) https://t.co/9iJy54FFpJ

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

Doreen, Carol and Dotty are BACK... more from the trio on #BBCBreakfast tomorrow ⏰ (But don’t worry reporter @JayneMcCubbinTV kept a safe distance from the national sweethearts❣️) https://t.co/9iJy54FFpJ

Celý plán vznikl, když si jedna z kamarádek stěžovala po telefonu té druhé, že karanténu sama nepřežije. „Řekla jsem, jestli teď máme být 12 týdnů pod zámkem, tak mě najdou mrtvou mezi omalovánkami na podlaze a na sobě budu mít napsáno Zemřela jsem osaměním,” vtipkovala Carol v britském pořadu. Proto se ženy rozhodly se nastěhovat během karantény k sobě.

„Nevím, co bych dělala bez mých kamarádek. Přátelství je úžasná věc,” uzavřela důchodkyně.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč