Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

CoolCola, Fancy a Street. Ruská sodovkárna začala vyrábět kopie amerických limonád

Ruské verze amerických limonád foto: Profimedia.cz

Podobnost názvů není čistě náhodná – moskevská sodovkárna Očakovo představila vlastní verze populárních amerických limonád Coca-Cola, Fanta a Sprite. Lahve s etiketami v povědomých barvách se už objevily na pultech obchodů i v nabídce na oficiálním webu výrobce.
  5:00

Ten slibuje „autentické příchutě“ oblíbených nápojů, které „dokonale uhasí žízeň a osvěží“. CoolCola, Fancy a Street mají nahradit výpadek originálních limonád, které na ruském trhu z velké části chybí od března. Tehdy The Coca-Cola Company oznámila odchod ze země kvůli invazi na Ukrajinu.

Výrobky společnosti jsou sice stále, byť v omezené míře, k dostání, ale jejich ceny prudce stouply, zhruba o 200 procent, píše server The Moscow Times.

Společnost Očakovo, jež byla založena v Sovětském svazu v roce 1978, vyrábí převážně tradiční nízkoalkoholické ruské nápoje, jako je obilný kvas či medový nápoj zvaný medovucha.

Rodí se velká patentová loupež? Otevřít si v Rusku zavřenou restauraci McDonald’s by pak mohl každý

Tato firma není ale jedinou společností, která se snaží zaplnit vakuum, které na trhu zbylo po odchodu Coca-Coly. Už v dubnu uvedla nápojová společnost Slavda Group se sídlem ve Vladivostoku na Dálném východě nápoj s názvem Grink Cola.

V severoruském regionu Komi zase pivovar ve městě Syktyvkar začal vyrábět limonádu pod značkou Komi Cola.

Ani jedna z „alternativních“ limonád se však nesetkala s velkým nadšením zákazníků. Ti si stěžovali, že nápoje nejsou „dostatečně sladké a perlivé“.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat