• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Hongkong - ilustrační foto.

Hongkong - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Hongkong rozbil mafiánskou síť, zatčeno bylo 1800 lidí

Svět
  •   13:46
HONGKONG/PEKING - Více než 1800 lidí pozatýkala hongkongská policie při zátahu proti skupinám organizovaného zločinu známým jako triády, které mimo jiné provozují nelegální gamblerství a praní špinavých peněz. Při zátahu policisté zabavili drogy a další zboží v hodnotě téměř 40 milionů hongkongských dolarů (asi 103 milionů korun). Policie objevila také zbraně a pornografii. Zadrženým osobám bylo od 12 do 95 let a bylo mezi nimi více než 800 žen, informovala agentura AFP

Při měsíc trvající operaci, která se zaměřila také na oblast Macaa a část pevninské Číny, policisté prohledali zhruba 2600 budov včetně diskoték, masážních salónů a nočních klubů.

ČTĚTE TAKÉ:

Triády jsou čínské kriminální organizace operující po celém světě ve všech početnějších čínských komunitách. Navazují na tradice tajných čínských společností, které byly založeny v první polovině 17. století s cílem bojovat proti mandžuské nadvládě. Z triád se postupně vyvinuly zločinecké bandy, které pašovaly opium a měly značný vliv na nejchudší vrstvy obyvatel.

Hlavním polem působnosti "moderních" triád se staly hazardní hry, prostituce, vydírání podnikatelů za poskytování "ochrany" a obchod s drogami.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK